Jedenaście goli Górnika Łęczna w sparingu z beniaminkiem I ligi

Kolejny udany mecz sparingowy ma za sobą Górnik Łęczna. We wczorajszym pojedynku z Bielawianką Bielawa podopieczne Roberta Makarewicza wygrały aż 11:1.

Pojedynek ten rozgrywany był dzień po spotkaniu kontrolnym z RB Lipsk, o którym pisaliśmy TUTAJ. W Bielawie widowisko było zdecydowanie bardziej jednostronne. Już w 7. minucie prowadzenie drużynie z Lubelszczyzny dała Dominika Dereń. Pierwszy dublet przeciwko Bielawiance zanotowała wczoraj Klaudia Fabová. Jej trafienia przedzielił gol Jagody Cyraniak. Na przerwę Górnik schodził z prowadzeniem 6:0, bowiem w pierwszej połowie bramki dorzuciły jeszcze Katja Skupień oraz Julia Piętakiewicz.

Dwa trafienia w starciu z beniaminkiem Orlen I ligi zanotowała także Dominika Dereń, która swoimi golami rozpoczynała strzelanie zarówno w pierwszej, jak i w drugiej części spotkania. Bielawianka Bielawa przebudziła się na chwilę dopiero przy wyniku 7:0. W 58. minucie gospodynie zanotowały honorową bramkę Karoliny Tylak, już trzy minuty po której golem odpowiedziała Klaudia Miłek. Piłkarką, która wpisała się na listę strzelczyń zmieniając wynik na 9:1 dla gości okazała się Natalia Nestorowicz. W końcówce jeszcze dwie zawodniczki wiceliderek Ekstraligi uzupełniły dublet. Były to Julia Piętakiewicz oraz Klaudia Miłek, która swoim trafieniem z 88. minuty ustaliła rezultat na 11:1 dla zespołu z Łęcznej.

Górnik przed startem rundy wiosennej w Orlen Ekstralidze rozegra jeszcze dwa mecze towarzyskie. W sobotę, 11 lutego w Wiśniowej Górze łęcznianki zmierzą się ze Ślęzą Wrocław, a tydzień później podejmą u siebie Stomilanki Olsztyn. Pierwszy tegoroczny mecz ligowy piłkarki Roberta Makarewicza rozegrają w niedzielę 26 lutego. W Łęcznej ich przeciwniczkami będzie Śląsk Wrocław.