Jest reakcja na pomysł PZPN! AZS UJ Kraków wydał oświadczenie

AZS UJ Kraków wydał dzisiaj oficjalne oświadczenie, w którym odnosi się do planowanego zakończenia Ekstraligi po 12 kolejkach z pominięciem meczu krakowianek z Rolnikiem Biedrzychowice Głogówek. Jak czytamy w piśmie opublikowanym przez akademicki zespół, ten jest gotowy do rozegrania zaległego meczu, a w przeciwnym wypadku apeluje o uznanie wyników z rundy jesiennej.

Przypomnijmy, że na wczorajszej wideokonferencji miało zostać postanowione, iż srebrne medale powędrują do znajdujących się obecnie w tabeli nad zespołem z Krakowa drużyn Medyka Konin i Czarnych Sosnowiec. Strata UJ do tych klubów to zaledwie jeden punkt, przy jednym rozegranym meczu mniej. Nie bez znaczenia jest też na pewno fakt, iż mówimy o starciu z Rolnikiem, który w tym sezonie przegrał wszystkie swoje mecze. Trzy punkty dla „Akademiczek” byłyby w nim więc bardzo prawdopodobne.

Liczymy na to, że w zaistniałej sytuacji, kiedy sezon miałby zostać zakończony po 12 kolejkach, będzie możliwe rozegranie zaległego meczu. Pragniemy aby zawodniczki AZS UJ Kraków mogły w końcowym rozrachunku porównać swój dorobek punktowy z drużynami Medyka Konin i Czarnych Sosnowiec mając na koncie tyle samo rozegranych spotkań. Wyrażamy pełną gotowość do rozegrania zaległego meczu z drużyną LKS Rolnik B. Głogówek. Jeżeli ze względu na pandemię COVID-19 nie byłoby to jednak możliwe, oczekujemy, że PZPN przy ustalaniu ostatecznej kolejności w tabeli, uwzględni jej kształt po rundzie jesiennej sezonu 2019/2020, kiedy wszystkie zespoły walczące o medale miały jednakową ilość rozegranych spotkań – czytamy w wydanym dziś wieczorem oświadczeniu, którego pełna treść poniżej:

Inne wiadomości

NewsyNiemcyPolki za granicąZagranica

Dodaj komenntarz