fbpx

Oficjalnie: Katarzyna Kiedrzynek piłkarką Wolfsburga!

Katarzyna Kiedrzynek piłkarką Wolfsburga! Kapitan reprezentacji Polski podpisała trzyletni kontrakt z ekipą mistrza Niemiec.

Bramkarka wzmocni aktualne liderki Frauen Bundesligi na zasadzie wolnego transferu po tym, jak z końcem czerwca wygaśnie jej kontrakt z Paris Saint-Germain. W barwach „Wilczyc” 29-latka będzie występować z numerem 77.

VfL Wolfsburg jest obecnie na najlepszej drodze do wywalczenia szóstego mistrzostwa kraju. 29 maja zostaną wznowione rozgrywki Frauen Bundesligi, w których klub Ewy Pajor i Agaty Tarczyńskiej na sześć kolejek przed końcem ma 8 punktów przewagi nad Bayernem Monachium.

Jestem bardzo dumna, że będę mgła w przyszłości założyć koszulkę Wolfsburga. Mimo, że kobiecy futbol w Europie ostatnio cały czas się rozwija i jest coraz więcej atrakcyjnych klubów z profesjonalnymi warunkami, VfL jest nadal jednym z najlepszych zespołów, a Frauen Bundesliga pozostaje czołową ligą na świecie. Po podjęciu decyzji o odejściu z PSG po siedmiu latach, Wolfsburg był moim pierwszym wyborem. Za każdym razem, kiedy grałam przeciwko tej drużynie, byłam pod dużym wrażeniem wysokiego profesjonalizmu i mentalnej siły tego zespołu – powiedziała Katarzyna Kiedrzynek po podpisaniu kontraktu.

Other Articles

Leave a Reply