fbpx

Karolina Gec wraca po ponad półtora roku przerwy

Długo trwał powrót do zdrowia utalentowanej Karoliny Gec. 19-latka, która pauzuje od ponad półtora roku, wiosną powinna wrócić do ligowej rywalizacji.

Pomocniczka AZS UJ Kraków po raz ostatni w meczu o stawkę zaprezentowała się dokładnie 6 kwietnia 2022 roku. W meczu reprezentacji Polski U-19 ze Szwecją w ramach eliminacji mistrzostw Europy rozegrała ona tylko 18 minut. Opuściła ona plac gry z kontuzją i okazało się, że jest to zerwanie więzadeł krzyżowych. Uraz ten wymagał operacji kolana i długiej rehabilitacji. Powrót do pełnej sprawności się przeciągał, przez co 19-latka straciła nie tylko cały sezon 2022/2023, ale też całą rundę jesienną obecnych rozgrywek.

Obecnie Karolina Gec jest już w treningu. Co więcej, ma ona już za sobą jeden występ w zimowym meczu sparingowym. Rozegrała ona niespełna pół godziny we wczorajszym starciu kontrolnym AZS UJ ze Skrą Częstochowa. Jagiellonki wygrały ten pojedynek aż 5:1. 

Pierwszy oficjalny mecz po powrocie do zdrowia Karolina Gec będzie mogła rozegrać już 10 lutego. Jej AZS UJ Kraków rozegra wówczas zaległy mecz 11. kolejki Orlen Ekstraligi z Górnikiem Łęczna. Zespół z Małopolski po dziesięciu rozegranych spotkaniach jest aktualnie na 9. miejscu w tabeli z dorobkiem dziesięciu punktów.

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska
Gabriela Grzybowska
Liga MistrzyńNewsyZagranica

Leave a Reply