fbpx

Nowy klub Gabrieli Grzybowskiej! Zostaje w Ekstralidze!

Wczoraj sympatyków kobiecego futbolu w Polsce obiegła informacja o niespodziewanym odejściu Gabrieli Grzybowskiej z SMS-u Łódź, o czym pisaliśmy TUTAJ. Dzisiaj możemy oznajmić, kto został jej nowym pracodawcą!

Po wieloletniej przygodzie w Łodzi, Gabriela Grzybowska zmuszona była zmienić otoczenie i poszukać nowego klubu. W przypadku tak doświadczonej zawodniczki, piłkarki o uznanej renomie z pewnością nie było to zbyt trudne zadanie, każdy ekstraligowiec chciałby mieć ją w swoim zespole. Gabriela Grzybowska zdecydowała się podpisać kontrakt z aktualnymi mistrzyniami Polski, GKS-em Katowice. 21-letnia pomocniczka parafowała kontrakt obowiązujący do końca sezonu 2024/2025.

Grzybowska jako kapitanka łódzkiej drużyny uzbierała komplet medali mistrzostw Polski: srebro w 2021 roku, złoto w 2022 roku oraz brąz w 2023 roku. Rozgrywki w ubiegłym sezonie przyniosły utalentowanej pomocniczce triumf w Pucharze Polski, co warte podkreślenia – została wybrana MVP spotkania finałowego przeciwko AP Orlenowi Gdańsk. Runda jesienna sezonu 2023/2024 to dla Grzybowskiej 9 rozegranych spotkań okraszonych 5 trafieniami. Nowa zawodniczka GieKSy zadebiutowała również w seniorskiej reprezentacji Polski w pojedynku z Kosowem, w 2021 roku w spotkaniu eliminacji mistrzostw świata.

Zarówno Karolina Koch, jak i cały zespół GieKSy pozyskał bardzo wartościową zawodniczkę, utalentowaną, z perspektywą na dalszy rozwój, to świetna wiadomość dla obrończyń mistrzowskiego tytułu. Walka o miano najlepszej drużyny w Polsce pomiędzy katowiczankami a Pogonią Szczecin zapowiada się niezwykle interesująco! Po rozegraniu jedenastu kolejek na szczycie tabeli znajdują się Granatowo-Bordowe ze zgromadzonymi 29 punktami na koncie, tuż za ich plecami plasują się podopieczne Karoliny Koch – 26 punktów. W pierwszej wiosennej serii gier Pogoń 2 marca zmierzy się na własnym obiekcie z AZS-em UJ Kraków, GKS tego samego dnia uda się w delegację do Sosnowca.

Podoba Ci się artykuł?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska
Agnieszka Derus
EkstraligaNewsyPolska
Karolina Gec

Comments (2)

  1. To dla mnie zaskoczenie. Sądziłem że to będzie Orlen Gdańsk. A w SMSie niedługo zostaną tylko Chojnacki z Matusiakiem.

  2. Adam Z Piotrkowa

    To raczej nie byl dobry wybor dla Grzybowskiej ale poczekamy i zobaczymy. Pomysl szkoly pilkarskiej grajacej w klasie seniorskiej jest dla mnie chybiony i w Lodzi kazdy to widzi no moze poza prezesem. Ale jego fakty tez zmusza do zmiany decyzji. UKS powinien byc dostarczycielem pilkarek do innych druzyn moze i zagranicznych i zarabiac na transferach. Poza tym czy nie czas na pilke kobiet w Widzewie i LKS-sie? W Lodz sa dwa nowoczesne stadiony plus kibice a czego brak to wlasnie kobiet!

Leave a Reply