fbpx

Kiedy wróci Frauen Bundesliga? Decyzja już dzisiaj!

Dzisiaj po południu oficjalnie dowiemy się, kiedy rozgrywki wznowi Frauen Bundesliga. Za dokończeniem sezonu zagłosowało jedenaście z dwunastu klubów niemieckiej kobiecej elity, dlatego dalsza gra jest praktycznie pewna. Konkretna data wznowienia sezonu zostanie ogłoszona po dzisiejszym posiedzeniu zarządu niemieckiej federacji.

Zebranie prezydium DFB zaplanowane jest na godzinę 15:30. To na nim zostaną podjęte decyzje odnośnie dalszej gry Frauen Bundesligi, ale także Pucharu Niemiec i męskiej 3. Ligi. Nieoficjalnie mówi się, że najbardziej prawdopodobną datą powrotu pań do gry jest 29 maja, lecz decyzja o tym nie została jeszcze podjęta. Na dokończenie sezonu raczej nie mają co liczyć natomiast kluby z niższych lig kobiecych w Niemczech, bowiem nie podlegają one pod rozgrywki profesjonalne. Tam jednak wciąż niewiadomą jest decyzja o sposobie zakończenia rozgrywek.

W tym sezonie Frauen Bundesligi mamy cztery polskie reprezentantki. Ewa Pajor gra dla liderującego w tabeli Wolfsburga, Małgorzata Mesjasz przywdziewa koszulkę Turbine Poczdam, natomiast Patrycja Balcerzak i powracająca po kontuzji Agnieszka Winczo reprezentują SC Sand. W rezerwach „Wilczyc” gra także Agata Tarczyńska, która w razie potrzeby i intensywnej końcówki sezonu może wspomóc pierwszą drużynę Wolfsburga. W tym sezonie jednak zaledwie raz usiadła ona na ławce w niemieckiej ekstraklasie.

Większości klubów Frauen Bundesligi do rozegrania pozostało już tylko sześć meczów ligowych. Wyjątkami są MSV Duisburg i USV Jena (7 spotkań do końca sezonu) oraz FC Köln z aż dwiema zaległymi kolejkami, co daje jeszcze 8 pojedynków w bieżących rozgrywkach.

Other Articles

AngliaFrancjaInneNewsyZagranica
NewsyNiemcyPolki za granicąZagranica

Leave a Reply