Kinga Szemik obroniła rzut karny, Stade Reims w ćwierćfinale Pucharu Francji!

Dopiero drugą szansę na klubowy występ w tym sezonie dostała Kinga Szemik. Bramkarka Stade de Reims wykorzystała ją jednak w pełni. Reprezentantka Polski w meczu 1/8 finału Pucharu Francji z ASJ Soyaux rozegrała pełne 90 minut i obroniła rzut karny, a jej zespół wygrał 2:0.

W lidze francuskiej Kinga Szemik siedzi na ławce i na grę może liczyć dopiero, kiedy nadchodzi termin spotkań pucharowych. Tak było przed trzema tygodniami, kiedy nasza rodaczka przeciwko Paris FC zadebiutowała w Reims, jak i wczoraj podczas kolejnej fazy Coupe de France Féminine. 25-letnia bramkarka w wyjścowym składzie rozpoczęła potyczkę z 11. drużyną Division 1 Arkema.

Panie reprezentujące zespół “Rémois” prowadzenie w niedzielnym starciu objęły tuż przed zejściem do szatni. W 44. minucie wynik otworzyła bowiem Rachel Corboz. Znacznie więcej pracy Kinga Szemik miała po zmianie stron. Już w 48. minucie Polka musiała interweniować po uderzeniu głową. Znacznie trudniejsze zadanie nasza rodaczka miała jednak niespełna kwadrans później. Arbiter bowiem podyktowała wówczas rzut karny dla gospodyń, który mógł wyrównać rezultat tego spotkania. W 62. minucie do piłki ustawionej na jedenastym metrze podeszła Laura Bourgouin. 30-latka nie była jednak w stanie pokonać znakomicie interweniującej Kingi Szemik, która po swojej paradzie spokojnie zdołała jeszcze złapać futbolówkę. Mniej nerwów w końcówce zapewniła przyjezdnym Kessya Bussy. Jej gol z 85. minuty podwyższył prowadzenie Stade Reims na 2:0, co nie uległo już zmianie do końcowego gwizdka.

W ćwierćfinałach Pucharu Francji będziemy mieli drużyny czterech reprezentantek Polski. Oprócz klubu Kingi Szemik do etapu tego doszło również PSG kontuzjowanej aktualnie Pauliny Dudek, które wyeliminowało w sobotę Dijon Małgorzaty Grec (pełne 90 minut Polki w tym spotkaniu). Od przedwczoraj w 1/4 fnału jest również Fleury Dominiki Grabowskiej i Eweliny Kamczyk. Ostatnia z wymienionych miała ogromny wkład w awans do następnej fazy, bowiem w meczu z Le Havre strzeliła otwierającą bramkę. Więcej o tym meczu pisaliśmy TUTAJ [WIDEO].

Losowanie par ćwierćfinałowych Coupe de France Féminine odbędzie się w najbliższy czwartek, 2 lutego o godzinie 12:00.