fbpx

Klub wycofuje się z rozgrywek futsalowej Ekstraligi!

AZS UWM High Heels Olsztyn, który w poprzednim sezonie awansował do futsal Ekstraligi, nie przystąpi do rozpoczynających się w najbliższy weekend rozgrywek.

Drużyna z Olsztyna wystartuje w rozgrywkach pierwszej ligi. Klub o rezygnacji ze startu w najwyższej klasie rozgrywkowej poinformował na swoich mediach społecznościowych.

“Mimo sportowego awansu, trzeba przyznać, że udział w najwyższej klasie rozgrywkowej byłby… szaleństwem, aniżeli futsalowym wydarzeniem.
Dlaczego? Zespół składający się ze studentek, które prócz rozgrywek w hali chcą spełniać się jeszcze na boiskach trawiastych: technicznie, zdrowotnie i przede wszystkim z zachowaniem sportowego poziomu – jest nie do zrealizowania. Liczby niestety są brutalne: 22. kolejki futsalowe i tyle samo na trawie, 3 turnieje Akademickich Mistrzostw Polski, 2 turnieje beach soccera – dla dziewczyn łączących sport z nauką i pracą to niestety zbyt wiele…
Dochodzą również kwestie rozgrywania spotkań. Hala Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego np. nie pomieściłaby większej liczby sympatyków, a hala Liceum Ogólnokształcącego nr 5 również nie spełniałaby wymogów licencyjnych. W tym miejscu chciałabym podziękować Wójtowi Gminy Lubawa Tomaszowi Ewertowskiemu, który wraz z Constractem Lubawa oferował halę w Byszwałdzie. Ostateczne koszty finansowe jakie kształtują się po uwzględnieniu aż siedmiu rywali z południowej części Polski i naszego położenia na mapie są dla nas zbyt wysokie. Po reformie najbliższymi wyjazdami byłby spotkania w Warszawie. Później już nie jest tak kolorowo, bo trasa na część meczów trwałaby co najmniej sześć godzin. Tak byłoby w przypadku pojedynków w Wierzbnie (506 km), Bielsku-Białej (544 km), Krakowie (513 km), Rybniku (517 km), Głogówku (ok. 560 km).

https://www.facebook.com/azsuwmhighheelsolsztyn/posts/pfbid02xkwAvqiZwECy5YCkw2gxxza37nDJrND8hXU6oTZ8Yrf3kHF2kMH1RDn2HvqarVKTl

Other Articles

NewsyNiższe ligi
NewsyReprezentacjaReprezentacja A

Leave a Reply