fbpx

Polskie ampfutbolistki zagrają na mistrzostwach świata!

Kobieca reprezentacja Polski w amp futbolu w przyszłym roku wystąpi na pierwszych w historii mistrzostwach świata! Mundial odbędzie się w listopadzie 2024 w kolumbijskiej Barranquilli.

Nasza żeńska kadra w amp futbolu nie ma długiej historii. Biało-Czerwone rozegrały jak dotąd tylko jeden mecz. We wrześniu podopieczne Grzegorza Skrzeczka zadebiutowały na międzynarodowej arenie towarzyskim starciem ze Stanami Zjednoczonymi. Nasze rodaczki na stadionie Hutnika w Warszawie wygrały z Amerykankami 1:0 po bramce Marty Rumińskiej.

Reprezentacja Polski w amp futbolu jest pierwszą taką kadrą w Europie. Niedługo po debiucie Polek powstanie kobiecej kadry ogłosiła jednak także angielska federacja. Informowaliśmy o tym TUTAJ. Na MŚ zagrać powinny także między innymi drużyny narodowe USA, Haiti oraz Kolumbii, jako kraju-gospodarza. Skład turnieju ogłoszony zostanie najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku.

Już teraz oficjalnie wiemy jednak, że na mundial do Barranquilli poleci kobieca reprezentacja Polski w amp futbolu, co potwierdziła krajowa federacja – Amp Futbol Polska. Kolumbijski turniej potrwa od 2 do 11 listopada 2024 roku.

Podoba Ci się artykuł?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Other Articles

NewsyReprezentacjaU-15
Reprezentacja Polski U-15
EkstraligaNewsyPolska

Leave a Reply