fbpx

U-15: Młode Polki bezlitosne dla Rumunek!

Reprezentacja Polski U-15 wygrała w towarzyskim pojedynku ze swoimi rówieśniczkami z Rumunii. Podopieczne Pauliny Kawalec triumfowały w Łęcznej aż 6:0.

Biało-Czerwone prowadzenie objęły już w 2. minucie. Prostopadłe podanie w pole karne posłała Marta Kwiatkowska, a Amelia Guzenda minęła bramkarkę przyjezdnych i wpakowała piłkę między słupki. Nie minął kwadrans, a młoda atakująca Śląska Wrocław miała na swoim koncie już dwa gole. Tym razem prostopadłą piłkę zagrała Julia Szymczyk, a Amelia Guzenda trafiła do siatki strzałem z linii szesnastego metra. Do szatni Polki zeszły więc z prowadzeniem 2:0.

Po zmianie stron nasze reprezentantki były jeszcze bardziej skuteczne. W 52. minucie Biało-Czerwone wykorzystały serię błędów w obronie Rumunek. Po krótkim wykopie bramkarki źle przyjęła sobie piłkę Iasmina Bochis. Do futbolówki dopadła Zofia Tomaszewska, która od razu odegrała do wprowadzonej z ławki w przerwie Sandry Piotrowskiej, a ta nie zmarnowała swojej szansy. Przed upływem godziny gry Polki prowadziły już 4:0. Z prawej strony dośrodkowała w pole karne Nadia Szczukocka, a bez przyjęcia uderzyła celnie Blanka Zając. Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu nasze rodaczki podwyższyły prowadzenie po szybkiej akcji po odbiorze. Po podaniu Zofii Burzan sam na sam z bramkarką gości znalazła się Teresa Szadzińska. Piłkarka Śląska Wrocław pewnym strzałem wpisałą się na listę strzelczyń. 120 sekund później wynik na 6:0 ustaliła Sandra Piotrowska, która przebiegła z piłką niemal pół boiska i zmieściła ją w bramce przy bliższym słupku.

Polki na zgrupowaniu w Lublinie przebywać będą do środy. Tego dnia czeka je drugi mecz sparingowy z reprezentantkami Rumunii.

Mecz towarzyski
Polska U-15 – Rumunia U-15 6:0 (2:0)
Guzenda 2′, 15′, Piotrowska 52′, 77′, Zając 59, Szadzińska 75′

Polska (skład wyjściowy): Hanna Buchta – Zofia Burzan, Marta Kwiatkowska, Liwia Prochwicz, Olga Polewska, Zofia Tomaszewska, Amelia Guzenda, Zofia Świtała, Blanka Zając, Maja Wiśniewska, Julia Szymczyk.

Podoba Ci się artykuł?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Other Articles

NewsyPolki za granicąZagranica
Oliwia Woś
NewsyReprezentacja
Kobieca reprezentacja Polski w amp futbolu

Leave a Reply