fbpx

Kolejna piłkarka odejdzie z Wolfsburga. Kierunek Anglia

Kwestią czasu ma być oficjalne potwierdzenie transferu Sary Björk Gunnarsdóttir do Olympique Lyon, lecz nie będzie to jedyne rozstanie z Wolfsburgiem tego lata. Kontraktów nie przedłużą również Hedvig Lindahl oraz Noëlle Maritz. Szwajcarska obrończyni ma odejść do Anglii.

Urodzona w USA 80-krotna reprezentantka Szwajcarii zdaniem portalu „sportbuzzer.de” przeniesie się do Arsenalu. Maritz większość swojej piłkarskiej kariery spędziła w Wolfsburgu, dla którego gra już siódmy sezon. W bieżących rozgrywkach 24-latka wystąpiła w 13 spotkaniach Frauen Bundesligi, strzelając 3 bramki. Dwa trafienia zanotowała także w Lidze Mistrzyń. Niewykluczone, że jeszcze przed jej przenosinami do Anglii, Wolfsburgowi uda się z nią podpisać aneks do umowy wygasającej 30 czerwca. W związku z pandemią koronawirusa rozgrywki w Niemczech zostały bowiem przesunięte i finał krajowego pucharu planowany jest na 4 lipca.

Inną zawodniczką, która w najbliższym okienku transferowym może wzmocnić Arsenal jest koleżanka Maritz z reprezentacji Szwajcarii, 19-letnia Malin Gut. Utalentowana pomocniczka reprezentuje aktualnie barwy rodzimego Grasshopper Zurych.

Żeński zespół „Kanonierów” jeszcze przez kilka najbliższych dni, czyli do oficjalnego ogłoszenia zakończenia sezonu w Anglii, pozostanie obowiązującym mistrzem kraju. W kampanii 2019/2020 Arsenal zajął natomiast w tabeli dopiero trzecie miejsce, co oznacza że w następnym sezonie nie zagra nawet w UEFA Women’s Champions League.

Other Articles

Leave a Reply