fbpx

Dwukrotna królowa strzelczyń Bundesligi opuszcza Bayern, odeszła do klubu ze strefy spadkowej

1. FC Köln w ciągu najbliższych tygodni czeka niełatwa walka o utrzymanie we Frauen Bundeslidze. Mimo zajmowania miejsca w strefie spadkowej, władze „Kozłów” przeprowadziły już transfery trzech piłkarek na sezon 2020/2021.

Najnowszym i jednocześnie najbardziej efektownym i zaskakującym wzmocnieniem przedostatniej obecnie ekipy Frauen Bundesligi jest Mandy Islacker. 31-letnia napastniczka występuje bowiem w zespole wicemistrzyń Niemiec – Bayernie Monachium, dla którego zanotowała w tym sezonie 3 trafienia w 10 ligowych występach. Jej kontrakt z bawarskim zespołem wygasa jednak z końcem czerwca i po trzech latach gry tym klubie, 25-krotna reprezentantka Niemiec zdecydowała się na ponowną zmianę otoczenia. Jej kontrakt z FC Köln obowiązywać będzie do końca czerwca 2022 roku.

Islacker to dwukrotna królowa strzelczyń niemieckiej ekstraklasy, a także mistrzyni olimpijska z 2016 roku. W barwach Bayernu udało jej się wywalczyć dwa krajowe wicemistrzostwa. Najlepszy okres w swojej karierze 31-letnia już snajperka przeżywała w FFC Frankfurt. Została między innymi bohaterką finału Ligi Mistrzyń w 2015 roku, kiedy w doliczonym czasie pokonała Katarzynę Kiedrzynek, zapewniając niemieckiej drużynie triumf 2:1. Przez całą swoją karierę występowała w swojej ojczyźnie, na poziomie Frauen Bundesligi notując w sumie 130 goli w 238 rozegranych meczach.

Wcześniej drużyna z Kolonii ogłosiła już letnie transfery dwóch zawodniczek Freiburga – napastniczki Leny Lotzen oraz pomocniczki Sharon Beck. Podopieczne Saschy Glass plasują się aktualnie na przedostatnim, jedenastym miejscu w tabeli Frauen Bundesligi. Do końca sezonu pozostało im jeszcze do rozegrania osiem spotkań – o dwa więcej niż większości stawki, co napawa kibiców FC Köln optymizmem. Kluczowe w kontekście utrzymania będą dwa zaległe mecze z USV Jena i MSV Duisburg, czyli najsłabszym zespołem ligi, oraz ekipą, do której „Kozły” tracą w tabeli tylko dwa punkty. Po wznowieniu rozgrywek pierwszym rywalem czerwono-białych będzie VfL Wolfsburg Ewy Pajor. Starcie z mistrzyniami Niemiec odbędzie się 29 maja.

Other Articles

AngliaNewsyNiemcyZagranica
Newsy

Leave a Reply