fbpx

Rolnik wierzy w utrzymanie, pierwszy zimowy transfer najsłabszej drużyny Ekstraligi

LKS Rolnik Biedrzychowice-Głogówek to najsłabszy zespół Ekstraligi kobiet w trwającym sezonie. Zespół przegrał wszystkich jedenaście meczów rundy jesiennej i wielu typuje go za pewniaka do spadku na zaplecze najwyższego poziomu piłkarstwa kobiecego. Ekipa z Opolszczyzny wierzy jednak w utrzymanie, w czym pomóc ma nowa zawodniczka.

Beniaminek Ekstraligi stracił w tym sezonie już 69 goli, dlatego postanowił wzmocnienia rozpocząć właśnie od linii obrony. W związku z tym, pierwszym wzmocnieniem Rolnika została Daria Pluta. Została ona pozyskana na zasadzie transferu definitywnego z lidera pierwszej ligi południowej – ROW-u Rybnik.

– Szukaliśmy zawodniczki tego pokroju, która będzie niewątpliwie wzmocnieniem naszej linii obrony – powiedział szkoleniowiec Rolnika Rafał Wolny, cytowany przez facebookowy profil klubu.

Co ciekawe, możemy spodziewać się w najbliższym czasie kolejnych transferowych doniesień związanych z tą ekipą. Wiceprezes klubu zapowiada bowiem więcej wzmocnień – Informacje, które pojawiły się w sieci są nieprawdziwe, nie poddajemy się i do końca walczymy o szczęśliwe zakończenie rozgrywek. Daria nie jest naszym jedynym wzmocnieniem – powiedział Krzysztof Pałka.

Tej zimy nie obyło się w składzie „Rolniczek” także bez rozstań. Do bezpośrednich rywalek w walce o utrzymanie w krajowej elicie – Mitechu Żywiec przeszła niedawno Wiktoria Aumiiller, o czym pisaliśmy TUTAJ.  W wiosennym zdobywaniu punktów nie będzie pomagać również między innymi Anita Buchta, która przeniosła się do pierwszoligowego SWD Wodzisław Śląski. Rolnik ma obecnie sześć punktów straty do bezpiecznego miejsca w tabeli Ekstraligi.

 

fot. czarnisosnowiec.eu

Other Articles

EkstraligaNewsyReprezentacje

Leave a Reply