Lekcja futsalu od wicemistrzyń Europy zaliczona! Teraz trzeba odrobić zadanie domowe

Dzisiejszy mecz w chorwackim Karlovac nie był tak dobry jak wczorajszy. Podopieczne Luísa Conceição wykorzystały wszystkie możliwe sytuacje bramkowe i rozbiły nasze reprezentantki 2:7

Mecz od początku układał się pod dyktando Portugalii. Zdeterminowane i zaangażowane ofensywnie zmusił nasze futsalistki do prostych błędów w obronie. Pierwszą bramkę straciliśmy już w 6 minucie, a jej autorem była Catia Morgado. Po kolejnych kilku minutach przegrywaliśmy już 3-0, a na listę strzelców wpisała się Ana Pires oraz Carla Vanessa.

Chwilę radości w tym meczu dała występująca na co dzień w Rekordzie Wiktoria Nowak, która sprytnie uderzyła i pokonała Anę Catarinę, wlewając w serca polek nadzieje. Ta niestety uleciała po blisko 5 minutach. Drugą bramkę zdobyła Ana Pires. Do przerwy Orlice Wiessa przegrywały 1:4

Przewagę wicemistrzyń Europy było widać na każdym kroku. W drugiej połowie piękne gole dołożyła Inês Fernandes uderzając pod poprzeczkę, po podaniu z narożnika. Po kolejnych czterech minutach ekipa z Półwyspu Iberyjskiego prowadziła już 6:1, a gola drugiego w tym meczu zaliczyła Carla Vanessa. Dzieła zniszczenia na osiem minut przed końcową syreną dokonała Sara Ferreira.

W tym momencie poznaliśmy swoje miejsce w futsalowym szeregu. Ambitne polki robił co mogły by na tle tak silnego rywala wypaść jak najlepiej. I takim sposobem kolejny raz o sobie dała znać Magdalena Knysak. Atomowe uderzenie z rzutu wolnego ponownie w tym mini turnieju eliminacyjnym znalazło drogę do sitaki.

Orlice Weissa choć zabrzmi to kuriozalnie, pozostawiły sporo dobrego wrażenia po sobie. Wszyscy wiedzieliśmy tutaj na miejscu że ten mecz będzie zgoła inny od tego wczorajszego, i tak właśnie było. Lekcja futsalu zaliczona! Teraz trzeba odrobić zadanie domowe i w sobotę wyjść z podniesioną głową na Słowenję.

Na koniec trochę prywaty.

Przepraszamy Was za brak relacji tekstowej LIVE. Portugalska strona zapewniała nas o transmisji na swoich kanałach. Pojawią się za to wszystko bramki wraz z wywiadami.