Liga Mistrzyń: Barcelona rok kończy wysokim zwycięstwem i pozycją lidera

W meczu kończącym tegoroczne zmagania w UEFA Women’s Champions League FC Barcelona pokonała FC Rosengard 7:0. Drużyna z Hiszpanii po czterech kolejkach z kompletem punktów prowadzi w tabeli grupy A.

Przebieg spotkania był podobny do tego sprzed tygodnia – Barcelona przeważała w absolutnie każdym aspekcie gry. Przewagę mistrzyń Hiszpanii dobitnie pokazuje statystyka strzałów w pierwszej połowie: 19:2.

Po kwadransie gry Duma Katalonii wyszła na prowadzenie, kiedy to Aitana Bonmati zgrała piłkę do wbiegającej w pole karne Keiry Walsh. Reprezentantka Anglii tym samym zapisała pierwsze trafienie w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń.

Druga bramka padła w 34 minucie. Na listę strzelczyń wpisała się Caroline Graham Hansen. Asystę przy tym trafieniu ponownie zanotowała Aitana Bonmati, która pięknie zagrała piętką do reprezentantki Norwegii.

Pomimo kilku świetnych okazji gospodyń więcej bramek w pierwszej części spotkania już nie padło. Śmiało można napisać, że taki wynik to najniższy wymiar kary dla podopiecznych Joela Kjetselberga.

W 54 minucie meczu Salma Paralluelo podwyższyła prowadzenie Barcelony. Caroline Graham Hansen dograła do wbiegającej w pole karne skrzydłowej, która przyjęła sobie futbolówkę, po czym oddała strzał w dolny lewy róg. Skompletowanie dubletu zajęło jej zaledwie pięć minut. Tym razem w pole karne zagrywała Ona Battle, a 20-latka dołożyła jedynie głowę i wpakowała futbolówkę do siatki.

DAZN Football w serwisie X: „Salma Paralluelo makes it THREE for Barcelona. ⚡️ 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 🎙️ 👉 https://t.co/IHHVrICnot 🇸🇪 🎙️ 👉 https://t.co/wpp1w336bO 🇪🇸 🎙️ 👉 https://t.co/YmRJUSWuNv #UWCLonDAZN https://t.co/Dmrl1QauVh” / X (twitter.com)

Gra toczyła się na połowie przyjezdnych niemal przez cały czas. Piłkarki Barcelony raz po raz zmuszały Angel Mukasę do interwencji.

W 73 minucie Claudia Pina zdobyła bramkę na 5:0. Po upływie zaledwie dwóch minut na listę strzelczyń wpisała się Marta Torrejon.

DAZN Football w serwisie X: „Six last week. Six this week. Barcelona have done it again. Marta Torrejón gets number 6️⃣ 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 🎙️ 👉 https://t.co/IHHVrICnot 🇸🇪 🎙️ 👉 https://t.co/wpp1w336bO 🇪🇸 🎙️ 👉 https://t.co/YmRJUSWuNv #UWCLonDAZN https://t.co/Ve4gSwIJrk” / X (twitter.com)

W 85 minucie padła ostatnia bramka w tym spotkaniu. Caroline Graham Hansen dośrodkowała z rzutu rożnego, a Jessica Wik niefortunnie wpakowała piłkę do własnej bramki.

Po czterech kolejkach Barcelona przewodzi w grupie A z kompletem punktów. Rosengard zajmuje ostatnią lokatę z zerowym dorobkiem. Walka o awans rozegra się pomiędzy Eintrachtem a Benficą, które zremisowały między sobą 1-1. W lepszej sytuacji zdecydowanie znajdują się mistrzynie Portugalii, które przegrały tylko z Barceloną.