Liga Mistrzyń: Chelsea i BK Hacken z awansem z grupy D

Ostatnią kolejkę fazy grupowej UEFA Women’s Champions League zainaugurowały zmagania w Grupie D. W ćwierćfinale prestiżowych rozgrywek zobaczymy Chelsea oraz BK Hacken.

Paryżanki, które wciąż miały szanse na awans do fazy pucharowej rozpoczęły to spotkanie bardzo ambitnie, nakładając wysoki pressing na zespół przyjezdnych. Pomimo to piłkarki Chelsea jako pierwsze wyszły na prowadzenie. Fran Kirby trafiła głową do siatki po precyzyjnym dośrodkowaniu Jeleny Canković. Gra toczyła się w głównej mierze na połowie Chelsea, aczkolwiek francuska drużyna nie mogła odnaleźć drogi do bramki strzeżonej przez Zecirę Musović. Mistrzynie Anglii przez całą pierwszą połowę oddały dwa celne strzały, które zaowocowały dwoma trafieniami – w 37. minucie do siatki trafiła Mia Fishel. Asystę przy tym trafieniu ponownie zanotowała Jelena Canković, dla której był to pierwszy występ w drużynie ,,The Blues” od dwunastego listopada.

W drugiej połowie Chelsea miało większą kontrolę nad przebiegiem meczu. Nie dopuściły Paryżanek do żadnej dogodnej sytuacji strzeleckiej, pomimo tego że często gościły na ich połowie.

W 74. minucie podopieczne Emmy Hayes podwyższyły prowadzenie. W wyniku nieporozumienia obrończyń paryskiego zespołu piłka znalazła się pod nogami Sophii Ingle, która dograła do Guro Reiten, a norweska piłkarka dopełniła formalności. Zaledwie pięć minut później było już 4:0. Autorka poprzedniego trafienia dośrodkowała z rzutu rożnego, a w polu karnym Paryżanek odnalazła się inna Norweżka, Maren Mjelde.

Femmes Foot News 📰 w serwisie X: „La terrible soirée du Paris FC racontée en une action 😢 📽️ @DAZNFootball #⃣ #UWCL https://t.co/sY8RH4xJRs” / X (twitter.com)

Mecz zakończył się wynikiem 4-0 na korzyść mistrzyń Anglii, które przebrnęły przez fazę grupową bez ani jednej porażki. Wygrały grupę D z dorobkiem 14. punktów.

Paris FC – Chelsea 0-4

Kirby 10′, Fishel 37′, Reiten 73′, Mjelde 79′

Paris: Chiamaka Nnadozie – Lou Bogaert (86′ Melween Ndongala), Thea Greboval, Celine Hocine, Julie Soyer, Daphne Corboz, Margaux Le Mouel ( 67′ Kaja Korosec), Clara Mateo (86′ Louise Fleury) , Gaetane Thiney (C), Julie Dufour (75′ Kessya Bussy), Mathilde Bourdieu (75′ Louna Ribadeira)

Trenerka: Sandrine Soubeyrand

Chelsea: Zecira Musović – Ashley Lawrence, Kadeisha Buchanan, Maren Mjelde, Eve Perisset (82′ Niamh Charles), Sjoeke Nusken, Sophie Ingle (C), Fran Kirby (64′ Johanna Rytting Kaneryd), Jelena Canković (64′ Guro Reiten), Agnes Beever- Jones, Mia Fishel

Trenerka: Emma Hayes

W równoległym spotkaniu Real podejmował BK Hacken. Już przed tym pojedynkiem było wiadome, że gospodynie zajmą ostatnią lokatę, zaś szwedzka drużyna musiała zdobyć przynajmniej jeden punkt, aby nie oglądać się na Paris FC.

Pierwsza połowa była wyrównanym widowiskiem. Obie drużyny przeprowadziły kilka ciekawych akcji ofensywnych, aczkolwiek bez konkretów. W drugiej części spotkania Real kontrolował przebieg wydarzeń boiskowych, stworzył kilka dogodnych sytuacji, lecz bezskutecznie. W 63. minucie  przyjezdne zdobyły pierwszą i jedyną bramkę w tym pojedynku. ,,Osy” sprytnie rozegrały rzut wolny, a następnie Monica Bah dograła z lewej strony, a niepilnowana Rosa Kafaji strzałem głową nie dała szans Mylenie Chevas.

Rezultat nie uległ zmianie i BK Hacken tym samym przypieczętowało awans do fazy pucharowej.

Real Madrid – BK Hacken 0-1

Kafaji 63′

Real: Mylene Chavas – Olga Carmona, Ivana Andres (C), Kathellen Sousa (84′ Sofie Svava), Kenti Robles, Maite Oroz (56′ Olaya Rodriguez), Freja Olofsson (64′ Signe Bruun), Sandie Toletti, Hayley Raso (64′ Claudia Zornoza),  Athenea del Castillo, Caroline Moller (64′ Linda Caicedo)

Trener: Alberto Toril

Hacken: Jennifer Falk – Katariina Kosola, Josefine Rybrink, Aivi Luik, Hanna Wijk (69′ Anna Sandberg), Filippa Curmark (C), Anna Anvegard ( 76′ Felicia Schroder), Johanna Sorensen (76′ Marika Bergman – Lundin), Rosa Kafaji (87′ Anna Csiki), Monica Bah, Clarissa Larisey (69′ Elin Rubensson

Trener: Mak Lind

Losowanie par ćwierćfinałowych odbędzie się 6. lutego.