Liga Mistrzyń: Chelsea zwycięża w Amsterdamie!

W meczu rozpoczynającym fazę pucharową tegorocznej UEFA Women’s Champions League Chelsea pokonała Ajax Amsterdam 3:0. Dubletem popisała się Sjoeke Nusken, a jedno trafienie dołożyła Lauren James.

Mecz rozpoczął się nieco niespodziewanym atakiem gospodyń. Już w 6. minucie meczu stworzyły sobie dobrą okazję, aby otworzyć wynik, jednak Romee Leuchter przymierzyła w słupek. Kilka minut później Tiny Hoekstra oddała strzał prosto do koszyczka Hannah Hampton.

W 19. minucie przyjezdne wyszły na prowadzenie za sprawą Lauren James. Wpierw trafienie nie zostało uznane, ale po weryfikacji VAR ,,The Blues” mogły cieszyć się z pierwszego gola w tym spotkaniu.

W 28. minucie bramkarka Chelsea popełniła błąd, który mógł okazać się tragiczny w skutkach dla jej drużyny, jednak Lily Yohannes uderzyła niecelnie z 25. metra. Ajax prezentował się solidnie w defensywie i nie pozwalał na zbyt wiele mistrzyniom Anglii, jednak te w 42. minucie po raz drugi  pokonały Reginę Van Eijk. Guro Reiten uderzała w polu karnym, a arbiter Maria Caputi wpierw uznała to trafienie, jednak później całą sytuację poddano wideo weryfikacji. Ostatecznie trafienie zostało przypisane Sjoeke Nusken, która musnęła futbolówkę, zanim ta wpadła do siatki.

W doliczonym czasie gry Nusken miała dobrą okazję do podwyższenia rezultatu, ale nie trafiła w bramkę po wyśmienitym dograniu Erin Cuthbert. Chelsea prowadziła do przerwy 2:0.

Druga połowa rozpoczęła się obiecująco w wykonaniu drużyny gospodyń. Mądrze zdobywały przestrzenie i tworzyły liczebną przewagę na połowie przeciwniczek, jednak nie przekładało się to na okazje bramkowe. Z upływem kolejnych minut ,, The Blues” odzyskały kontrolę nad przebiegiem wydarzeń boiskowych i ostatnie pół godziny to pokaz siły ofensywnej podopiecznych Emmy Hayes. W 83. minucie zdołały podwyższyć rezultat na 3:0. Zmienniczka Catarina Macario posłała świetne zagranie z prawej strony, a w polu karnym gospodyń odnalazła się Sjoeke Nusken.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Chelsea 3:0. Rewanż odbędzie się 27 marca na terenie mistrzyń Anglii.