Dwa gole Julii Matuschewski w eliminacjach Ligi Mistrzyń!

Po czwartkowej lekcji futbolu od Realu Madryt, Sturm Graz dzisiaj zdołał odnieść przekonujące zwycięstwo. Na zakończenie gry w eliminacjach Champions League, wicemistrzynie Austrii wygrały 5:1 z kazachskim Tomirisem Turan. Wielki udział w tym triumfie miała Julia Matuschewski, która strzeliła dwa gole.

Była reprezentantka Polski wybiegła w podstawowym składzie ekipy z Grazu i już niespełna 120 sekund po gwizdku rozpoczynającym ten mecz otworzyła wynik. Po raz drugi wychowana w Niemczech zawodniczka do siatki trafiła w 21. minucie. Chwilę przed zejściem do szatni prowadzenie austriackiej ekipy zdołała podwyższyć jeszcze 17-letnia Anna Maria Wirnsberger.

Wicemistrzynie Kazachstanu w drugiej połowie zdołały zanotować honorowe trafienie. W 69. minucie rozmiary przegranej zmniejszyła na chwilę Bibigul Nurusheva. Ostatnie słowo w tym pojedynku i tak należało jednak do Austriaczek, które w końcówce zadały rywalkom jeszcze dwa ciosy. W 88. minucie wynik na 4:1 zmieniła Modesta Uka. W doliczonym czasie na listę strzelczyń po jej asyście zdążyła się jeszcze wpisać Sophia Bertolo. Julia Matuschewski zanotowała dzisiaj występ w pełnym wymiarze czasowym.

Mimo efektownej wygranej, Sturm Graz nie awansował do 2. rundy eliminacji UEFA Women’s Champions League. Zadecydowała o tym czwartkowa dotkliwa porażka z Realem Madryt. Zespół Julii Matuschewski przegrał na Estadio Alfredo Di Stéfano aż 0:6. Wobec tego, to żeński zespół “Królewskich” zmierzy się dzisiaj z Manchesterem City w finale 1. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzyń.