Kobiecy Futbol
News. Newsy Reprezentacja U-17

M. Kuleczka: Nie będziemy się bać żadnego przeciwnika

Podopieczne Marcina Kasprowicza odprawiły z kwitkiem Belgię i Anglię. Do tego zremisowały z Rosją. Jedną z autorek tego sukcesu jest Maja Kuleczka. Zastępczyni Patrycji Kozarzewskiej do noszenia opaski kapitańskiej. Maja w szczerej rozmowie mówi o turnieju oraz o tym na co stać ich kadrę. Zapraszamy.

 

Majka na wstępie gratulacje od naszego portalu. Wygrana z Belgią, wygrana z Anglią. Jak ocenisz ten turniej?

Dziękujemy! Turniej był bardzo wymagający, grupa nie była najłatwiejsza ale my wiedziałyśmy na co nas stać, co chcemy osiągnąć. Mecze pokazały nam nad czym musimy jeszcze pracować, ale ja jestem dumna z tego zespołu i że w tak krótkim czasie zrobiliśmy wielką rzecz!

Jak wygląda od wewnątrz kadra selekcjonera Kasprowicza? Na co Trener kładzie nacisk?

Poza boiskiem jesteśmy zgraną ekipą, która zawsze się wspiera i wzajemnie sobie pomaga. Trener kładzie nacisk na nasz rozwój aby każda z nas była świadoma tego co robi, zaangażowania od każdej z dziewczyn bo wszystkie są tak samo ważne w zespole.

Jesteś w radzie drużyny. Jesteś zastępczynią Patrycji Kozarzewskiej. Co to dla Ciebie oznacza? Jak się w tej roli czujesz?

Jest to dla mnie na pewno duże wyróżnienie, wiem że muszę dać drużynie jeszcze więcej na boisku ale także poza nim, czuje się w tej roli dobrze oraz chce pomóc tej drużynie w osiąganiu sukcesów.

Jak smakuje zwycięstwo z faworyzowanymi rywalami jak Belgijki czy Angielki?

Smakuje wyśmienicie jednak oba mecze nie należały do najłatwiejszych, musiałyśmy wykonać na boisku dużą pracę, realizować założenia, i być w tym wszystkim konsekwentne. Pokazałyśmy, że jesteśmy mocną reprezentacją i nikt nie jest nam groźny.

Czy były to zwycięstwa przypadkowe czy jest to efekt ciężkiej pracy sztabu i waszej?

Były to zwycięstwa zasłużone i oczywiście to efekty ciężkiej pracy sztabu oraz naszej. Nie byłyśmy faworytkami grupy, aczkolwiek pokazałyśmy że trzy zgrupowania wystarczą na to, aby nauczyć się aspektów taktycznych które będą wystarczające aby pokonać Belgię i Anglię.

Na co stać kadrę Kozarzewskiej i Kuleczki pod batutą trenera Kasprowicza?

Stać nas na finały i taki jest cel. Możemy grać jeszcze lepiej i wygrać z każdym. Nie będziemy się bać żadnego przeciwnika.

 

Foto: Kadra U-17

Może Cię również zainteresować

Piastovia Piastów pozyskała zawodniczkę Pragi Warszawa

Cichy

Janusz Przybyło nie żyje. Legendarnego Trenera wspominają Jego przyjaciele

Wielbuond

Podział punktów w Krakowie

Wielbuond

Skomentuj