Nieudany debiut Małgorzaty Mesjasz, jej błąd kosztował Milan gola [WIDEO]

Małgorzata Mesjasz nie rozpoczęła przygody w Serie A w udany sposób. W 1. kolejce jej AC Milan przegrał na własnym terenie z Fiorentiną 1:3, a Polka popełniła błąd w rozegraniu piłki, po którym sam na sam z bramkarką stanęła Zsanett Kaján.

Reprezentantka Polski rozpoczęła to spotkanie w podstawowym składzie. Był to jej oficjalny debiut w nowych barwach, bowiem dotychczas była piłkarka Turbine Poczdam występowała tylko w sparingach. Fiorentina objęła prowadzenie już po niespełna czterech minutach gry. Zsanett Kaján przerzuciła piłkę na prawe skrzydło do Milicy Mijatović, a reprezentantka Serbii wpadła z nią w pole karne i oddała celny strzał lewą nogą. Przy drugim goli lepiej mogła się zachować Małgorzata Mesjasz, której uciekła w “szesnastce” Kaján. Nasza rodaczka chciała jeszcze ratować sytuację wślizgiem, lecz futbolówka i tak pozostała pod nogami Węgierki, która podwyższyła prowadzenie “Violi”. Wątpliwości co do zachowania Mesjasz nie ma natomiast w sytuacji z doliczonego czasu pierwszej połowy. 25-latka chciała wycofać piłkę do bramkarki Milanu, lecz uczyniła to za lekko i futbolówka padła łupem Zsanett Kaján. Piłkarka z występami w kadrze Węgier stanęła dzięki temu oko w oko z Laurą Giuliani. Napastniczka Fiorentiny trąciła piłkę obok rozpędzonej golkiperki gospodyń i po chwili trafiła do pustej już bramki.

Po golu “do szatni” AC Milan przegrywał już zatem 0:3. W drugiej połowie gospodynie zdołały jedynie zmniejszyć rozmiary porażki. Po godzinie gry dwójkową akcją na prawej stronie popisał się duet Martina Piemonte – Kosovare Asllani. Włoszka celnie dośrodkowała, a sprowadzona niedawno z Realu Madryt Szwedka strzałem bez przyjęcia zanotowała honorowe trafienie dla “Rossonarich”. W końcówce do siatki Milanu trafiła jeszcze doświadczona Daniela Sabatino, lecz gol ten z powodu spalonego nie został uznany.

AC Milan rozpoczął zatem nowy sezon od porażki. W 2. ligowej kolejce ekipa Małgorzaty Mesjasz, która rozegrała przeciwko Fiorentinie cały mecz, zmierzy się 10 września z wicemistrzyniami Włoch – Romą.