PSG przegrywa we francuskim klasyku. Superpuchar dla Lyonu!

Piłkarki Paris Saint-Germain nie zdołały rozpocząć sezonu od sięgnięcia po Superpuchar Francji. W meczu o Trophée des Championnes lepsze 1:0 okazały się zawodniczki Olympique Lyon. Cały mecz w barwach paryżanek rozegrała ich kapitan, Paulina Dudek.

Reprezentantka Polski z opaską na ramieniu wyprowadziła swoje klubowe koleżanki na murawę stadionu w Dunkierce. Nasza rodaczka już w 5. minucie popisała się skuteczną interwencją, uprzedzając wbiegającą w pole karne Perle Morroni. Osiem minut później Paulina Dudek nie miała już jednak nic do powiedzenie. Delphine Cascarino przedarła się w “szesnastkę” i oddała strzał z prawej strony. Uderzenie to zdołała obronić debiutująca tego dnia w PSG Lydia Williams. Futbolówka spadła jednak prosto pod nogi Daniëlle van de Donk, która wpakowała ją do pustej bramki z bliskiej odległości.

W 22. minucie Polka ponownie dobrze pokazała się w defensywie. Udało jej się zablokować strzał Cascarino zza pola karnego. Po kolejnych kilkunastu minutach kapitan Paris Saint-Germain wybiła także na rzut rożny groźne dośrodkowanie rywalek.

W drugiej części gry stron Paulina Dudek mogła mieć nawet szansę na doprowadzenie do remisu. Po dośrodkowaniu Ramony Bachmann 25-latka nie sięgnęła jednak głową mocno bitej z rzutu wolnego piłki. W drugiej połowie paryżanki stworzyły sobie jeszcze kilka szans, jednak futbolówka do siatki nie wpadła. Wobec tego, kolejne trofeum trafiło do gabloty ich największego krajowego rywala. To drugi z rzędu triumf OL w Superpucharze Francji. Piłkarki z Lyonu wygrały pierwszą edycję tego trofeum w 2019 roku, a w poprzednich dwóch latach ze względu na pandemię, spotkanie to nie było rozgrywane.

Nowy sezon ligi francuskiej ruszy 9 września. PSG w 1. kolejce zmierzy się przed własną publicznością z Soyaux.