Małgorzata Mesjasz z czwartą bramką w Bundeslidze!

Małgorzata Mesjasz w niemieckiej Frauen Bundeslidze coraz bardziej prezentuje skuteczność, z jakiej zasłynęła grając w Ekstralidze. Środkowa obrończyni reprezentacji Polski strzeliła dziś swojego czwartego gola w trwającym sezonie, a jej Turbine Poczdam rozgromiło Bayer Leverkusen aż 5:1.

Żeński zespół „Aptekarzy” pierwszego gola stracił już po pięciu minutach gry. Wynik rywalizacji otworzyła 18-letnia Marie Höbinger. W 28. minucie rezultat podwyższyła Johanna Elsig, a tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę na 4:0 dla ekipy z Poczdamu drugiego gola w tym starciu strzeliła utalentowana Höbinger oraz po raz pierwszy piłkę w siatce umieściła także Sophie Weidauer.

Po zmianie stron podberlińska ekipa wyprowadziła kolejną skuteczną akcję, która zakończyła się golem Małgorzaty Mesjasz. Reprezentantka Polski naprawiła tym samym nie najlepsze wrażenie po ostatnim spotkaniu ligowym z Bayernem Monachium, w którym popełniła indywidualny błąd, źle oceniając tor lotu piłki, dzięki czemu z łatwością gola w sytuacji sam na sam strzeliła Mandy Islacker. Dzisiejsza potyczka Turbine z Bayerem zakończyła się zresztą identycznym wynikiem, jak zeszłotygodniowe spotkanie z „Bawarkami”, tyle że na korzyść drużyny Małgorzaty Mesjasz. Honorowe trafienie, ustalające rezultat na 1:5 zdobyła w 54. minucie Dóra Zeller. Polska obrończyni rozegrała dzisiaj pełne 90 minut.

Kolejna porażka ekipy z Leverkusen najbardziej niepokoić może Sylwię Matysik, która latem przeniesie się tam z Górnika Łęczna. Bayer na trzy kolejki przed końcem znajduje się tuż nad strefą spadkową, mając identyczny dorobek punktowy co przedostatnie MSV Duisburg. Ze strefy spadkowej wydostało się natomiast w ostatnią środę FC Köln, które 1:0 pokonało ostatnie w tabeli USV Jena. To właśnie z tymi dwiema drużynami przyszły zespół Sylwii Matysik zmierzy się w dwóch najbliższych ligowych spotkaniach, co będzie kluczowe w kontekście walki o utrzymanie.

W innym dzisiejszym meczu Frauen Bundesligi z udziałem reprezentantki Polski SC Sand dotkliwie uległo trzeciemu w tabeli Hoffenheim aż 0:6. Przez cały mecz na placu gry przebywała Agnieszka Winczo, natomiast powracająca do zdrowia Patrycja Balcerzak znalazła się poza kadrą gospodyń.