fbpx

Medyk zagra w Lyonem w Koninie!

W lipcu ubiegłoroczne triumfatorki Ligi Mistrzyń Olympique Lyon planują obóz przygotowawczy w naszym kraju. Mistrzynie Francji rozegrają najprawdopodobniej aż trzy mecze towarzyskie z najlepszymi polskimi klubami, przy czym tylko Medyk Konin wystąpić ma na własnym stadionie.

Ogromny udział w przyjeździe do Polski najlepszego kobiecego klubu Europy ma Julie Fryc – była reprezentantka naszego kraju, która obecnie jest koordynatorką pierwszego zespołu OL. Była piłkarka doskonale zna się z prezesem i trenerem Medyka Konin, Romanem Jaszczakiem, bowiem to właśnie pod jego wodzą miała okazję zagrać w biało-czerwonych barwach.

Olympique Lyon letnie zgrupowanie ma odbyć w Opalenicy. Gwiazdy światowej piłki będą stacjonowały w Hotelu Remes, a sparingi z Górnikiem Łęczna i Czarnymi Sosnowiec zostaną najprawdopodobniej rozegrane na pobliskim stadionie, który sąsiaduje z kompleksem boisk treningowych, choć mówi się, że w grę wchodzić może też stadion w Grodzisku Wielkopolskim. Wyjątek stanowić będzie starcie z Medykiem Konin, który jako jedyny wystąpi przed własną publicznością.

Dariusz Walory, autor bloga „DziewczynyGola” poinformował, że pojedynek wicemistrzyń Polski z Lyonem zostanie rozegrany 18 lipca o godzinie 16:00 na Stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego w Koninie. W związku z aktualnymi rządowymi obostrzeniami na trybunach będzie mogło zasiąść 25% pojemności obiektu, a więc dokładnie 712 osób.

Przypomnijmy, że w tym roku Medyk Konin świętuje 35-lecie powstania klubu. Na jesień planowany był sparing koninianek z Ajaxem Amsterdam, lecz nie wiadomo jeszcze, czy pandemia koronawirusa definitywnie nie pokrzyżowała tych planów, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

fot. ol.fr

Other Articles

NewsyPolskaPuchar Polski
NewsyNiemcyPolki za granicąZagranica

Leave a Reply