Mało gościnna Unia Opole wygrywa eliminacje. Razem ze Ślęzą Wrocław melduje się w Poznaniu

Wczorajszy turniej eliminacyjny grupy 2, którego organizatorem była Unia Opole, odbył się na hali w Chrząstowicach. Do rywalizacji o awans do finałów w Poznaniu przystąpiło 5 ekip: Ślęza Wrocław, TS ROW Rybnik, KA 4 resPect Krobia, Tęcza IV Bydgoszcz oraz gospodarz Unia Opole.

W pierwszym spotkaniu otwierający turniej zmierzył się gospodarz ze Ślęzą Wrocław. Lepiej w mecz weszły zawodniczki Unii Opole, które po dwóch bramkach Alicji Bega i trafieniach Weroniki Trembeckiej i Adrianny Ludwińskiej zwyciężyły 4:0.

W kolejnym meczu spotkały się  drużyny KA 4 resPect Krobia z TS ROW-em Rybnik. Mimo optycznej przewagi pierwszych minutach zespołu KA 4 resPect Krobia to  zawodniczki Rybnickiego ROW-u w 6 minucie spotkania po bramce Mileny Herok objęły prowadzenie, którego nie oddały już do meczu.

W trzecim starciu doszło do starcia Tęczy IV Bydgoszcz ze Ślęzą Wrocław. Podrażnione porażką z Unią Opole podopieczne Violetty Biegańskiej zagrały skutecznie i po bramkach Małgorzaty Rogus x 2, Natalii Zonenberg oraz Zuzanny Graby pokonały Tęczę IV Bydgoszcz 4:1. Honorowe trafienie dla zespołu z Bydgoszczy zdobyła Wiktoria Matuszyńska.

W kolejnym meczu na parkiecie ponownie zaprezentowały się gospodynie, które to musiały gonić wynik po szybko straconej bramce, gdyż Lena Adamska już w 40 sekundzie meczu zdobyła prowadzenie dla KA 4 resPect Krobia. Mecz ten mógł się podobać kibicom zgromadzonych na hali. Był szybki ze zwrotem akcji i wieloma bramkami. Tych więcej ustrzeliły zawodniczki Unii ostatecznie wygrywając to spotkanie 4:2.

Piąte spotkanie to pojedynek w którym zespół TS ROW Rybnik podejmował Tęczę IV Bydgoszcz, którego pokonał wynikiem 3:0 Hattricikem w tym spotkaniu popisała się Małgorzata Wilczek.

W następnym starciu zmierzyły się drużyny Ślęzy Wrocław z KA 4 resPect Krobia. Zespół Ślęzy szybko strzelił bramki i kontrolował mecz. Po bramkach Małgorzaty Rogus x3 Natalii Zonenberg x 2 i jednym trafieniu Zuzanny Graba pokonał KA 4 resPect Krobię 6:1. Bramkę dla zespołu z wielkopolski zdobyła Klaudia Andrzejak.

W siódmym meczu spotkały się drużyny Unii Opole i Rybnickiego ROW-u, które to miały na swoim koncie do tej pory po 6 punktów. Lepiej mecz ułożył się dla gospodyń, które w 3 minucie spotkania otworzyły wynik. Rzut karny podyktowany za zagranie ręką jednej zawodniczki ROW-u na bramkę zamieniła Weronika Trembecka. Tuż przed przerwą Alicja Bega podwyższyła wynik na 2:0. Po zmianie stron Rybniczanki po bramce Patrycji Domagały złapały kontakt z unitkami. Jednak dwie minuty później Opolanki podwyższyły na 3:1 po trafieniu Leny Marcinek i dzięki wygranej  nad zespołem ze śląska zapewniły sobie awans do turnieju finałowego w Poznaniu.

W kolejnym spotkaniu zmierzyły się Tęcza IV Bydgoszcz z KA 4 resPect Krobia. Drużyny, które już wcześniej straciły szanse na wyjście z grupy. Tęcza IV Bydgoszcz już w pierwszej minucie meczu po bramce Natalii Wojtasik wyszła na prowadzenie. Jednak ambitnie grający zespół z KA 4 resPect Krobia doprowadził do remisu już w 7 minucie meczu po bramce Laury Moeglich. Ta sama zawodniczka zdobyła kolejne dwie bramki, kompletując swojego hattricka. Ostatecznie zawodniczki KA 4 resPect Krobia  pokonały zespołu Tęczy 3:1 i zdobyły swoje pierwsze punkty w turnieju.

W dziewiątym meczu przyszło się zmierzyć Ślęzy Wrocław z TS ROW-em Rybnik. Obie drużyny walczyły o bilet na finały do Poznania. Przed tym spotkaniem w lepsze sytuacji były zawodniczki Ślęzy, gdyż w przypadku remisu miały, korzystniejszy  bilans bramkowy. Początek meczu lepiej ułożył się dla Rybniczanek, który to po bramce Patrycji Domagały otworzyły wynik spotkania. Jednak rozkręcający się z meczu na meczu zespół Ślęzy szybko doprowadziły do remisu a w 4 minucie meczu objął prowadzenie po bramkach Małgorzaty Rogus. Po zmianie stron Wrocławianki szybko podwyższyły na 3:1 po bramce Sandry Piotrkowskiej. Rybniczanki po strzale Vanessy Sójka zdobyły swoją drugą bramkę. Jednak na kolejne zabrakło już czasu i to zawodniczki Ślęzy mogły się cieszyć z wywalczonego awansu.

W ostatnim starciu eliminacyjnym zawodniczki Unii Opole przypieczętowały swój awans, pokonując Tęczę IV Bydgoszcz 2:0, a na listę strzelczyń wpisały się Lena Marcinek i Nadia Jakubowska