Medyczki na szóstkę

Walcząca o powrót na podium Ekstraligi drużyna Medyka Konin w sobotnie południe podejmowała w meczu 3.kolejki Ekstraligi beniaminka z Tarnowa. Medyczki szybko objęły prowadzenie i spokojnie prowadziły grę, dokładając kolejne bramki. Ostatecznie zwyciężyły 6:0.

Już po 7 minutach karty w meczu Medyk-Tarnovia były rozdane. Dwukrotnie na listę strzelczyń wpisała się Alicia Tamburro. Dziewięć minut potem Magdalenę Syrek pokonała Anna Gawrońska i podopieczne Romana Jaszczaka kontrolowały sytuację na boisku w stu procentach. Niezniszczalna kapitan Medyka ponownie zaliczyła celne trafienie w 54.minucie.

Tarnovia próbowała zagrażać medyczkom akcjami z kontry, ale ich ofensywy były rozbijane przez defensywę koninianek, a strzały pewnie broniła Oliwia Szymczak. W 79.minucie na listę strzelczyń wpisała się Julia Chudy, a siedem minut potem pierwszą bramkę po długiej pauzie spowodowanej kontuzją zdobyła Klaudia Fabovà i mecz zakończył się wynikiem 6:0.

Za tydzień Tarnovia podejmuje drugiego z beniaminków – BTS Rekord Bielsko-Biała, natomiast medyczki czeka hit kolejki – zmierzą się w Łodzi z wicemistrzyniami Polski.