Warszawa gospodarzem finału Pucharu Polski?

W najbliższą sobotę poznamy finalistów Pucharu Polski. W grze pozostały już tylko Górnik Łęczna, Czarni Sosnowiec, TME GROT SMS Łódź i KKP Rem Marco Bydgoszcz. Półfinały odbędą się na neutralnych boiskach – w Łodzi i Ząbkach. Wciąż oficjalnie nie poznaliśmy jeszcze lokalizacji meczu finałowego.

Jak udało nam się ustalić, aktualnie na miejsce rozgrywania finału Pucharu Polski planowana jest Warszawa. Starcie o krajowe trofeum ma się odbyć na Stadionie Polonii im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego przy ulicy Konwiktorskiej 6.

Obiekt Polonii Warszawa niedawno po raz pierwszy w historii gościł kobiecą reprezentację Polski. Kadra Miłosza Stępińskiego pokonała w stolicy Mołdawię 5:0 w eliminacjach Mistrzostw Europy. Na trybunach zasiadło wówczas dokładnie 2326 kibiców.

Starcia półfinałowe zostaną rozegrane bez udziału publiczności, jednak z tego co wiemy na finał PZPN chce dać fanom możliwość wspierania swoich klubów. Obecnie zgodnie z rządowym rozporządzeniem zajęte może być maksymalnie 25% pojemności obiektu. Stadion przy Konwiktorskiej mieści w sumie 7152 kibiców, co oznacza, że w przypadku wykorzystania wszystkich trybun, finał będzie mogło obejrzeć 1788 osób. Sama trybuna główna, która była dostępna podczas marcowego meczu reprezentacji Polski mieści natomiast 4889 osób.

W półfinałach Pucharu Polski 20 czerwca w Łodzi o godzinie 12:00 Czarni Sosnowiec podejmą KKP Rem Marco Bydgoszcz, a o 15:00 Górnik Łęczna w Ząbkach zmierzy się z TME GROT SMS Łódź. Finał odbędzie się tydzień później, 27 czerwca.

 

fot. czarnisosnowiec.eu

Inne wiadomości

EkstraligaI ligaNewsyPolska
EkstraligaFrancjaNewsyPolskaZagranica

Dodaj komenntarz