Milena Kokosz kontynuuje strzelanie w Norwegii

Po ubiegłotygodniowym hat-tricku strzelanie na zapleczu norweskiej ekstraklasy kontynuuje Milena Kokocz. 18-latka we wczorajszym meczu 5. kolejki 1. Divisjon wpisała się na listę strzelczyń, a jej Åsane Fotball pokonało IF Fløya 4:1.

Polka wybiegła w podstawowym składzie gospodyń, które były zmuszone do odrabiania strat. Po niespełna kwadransie gry wynik otworzyła bowiem Marthe Hansen. W 26. minucie do remisu doprowadziła Ida Skaar Kroken, a 120 sekund później Åsane prowadziło już 2:1 po trafieniu Mileny Kokosz. Dla utalentowanej skrzydłowej było to czwarte trafienie w sezonie 2020.

Po zmianie stron gospodynie potwierdziły swoją lepszą dyspozycję kolejnymi dwiema bramkami. Najpierw w 51. minucie na listę strzelczyń wpisała się Stine Tompsett Simonsen, a w 74. minucie rezultat ustaliła Nina Vestbøstad. Milena Kokosz plac gry opuściła na dziesięć minut przed końcem, zmieniona przez Julie Xiaoxin Isene.

Po pięciu kolejkach norweskiej 1. Dywizji Åsane Fotball plasuje się na czwartym miejscu w tabeli z siedmioma punktami na koncie. O awans do Toppserien w barażach zagrają dwie najlepsze ekipy.