Mistrzostwa Polski w Piłce Plażowej ruszyły! Za nami pierwszy dzień

Na LOTOS Stadionie Letnim w Gdańsku rozpoczęły się w czwartek Mistrzostwa Polski w Piłce Plażowej. O tytuł walczy osiem kobiecych klubów beach soccera.

Niekwestionowanymi dominatorkami tej odmiany piłki nożnej są zawodniczki Grembachu Łódź. To one triumfowały bowiem w pięciu ostatnich edycjach mistrzostw. Co więcej, mogą się one pochwalić również sukcesami międzynarodowymi. Łodzianki są bowiem aktualnymi wicemistrzyniami świata na piasku. I to Grembach właśnie swoim meczem otworzył obecną, szesnastą już edycję zawodów o krajowe mistrzostwo. Obrończynie tytułu rywalizację rozpoczęły od starcia z Sokołem Kolbuszowa Dolna. Mistrzynie nie zostawiły rywalkom z Podkarpacia złudzeń i wygrały 4:0 po dwóch trafieniach Katarzyny Borowiec. Raz do siatki trafiły w tym pojedynku także Molly Clark oraz Katarzyna Śpiewak.

Grembach Łódź – MUKS Sokół Kolbuszowa Dolna 4:0 
Borowiec 10′, 33′, Clark 11′, Śpiewak 18′

Drugim starciem w ramach grupy A była potyczka Sparty Daleszyce z Red Devils Ladies Chojnice. Złożony w znacznej części z zawodniczek beniaminka trawiastej Ekstraligi – HydroTrucku Radom – zespół, okazał się skuteczniejszy. Spora w tym zasługa Sary Garcii, która aż trzykrotnie wpisała się na listę strzelczyń. Po dwa gole zanotowały ponadto Aleksandra Zielińska oraz Federica Dall’Ara. Ekipę z województwa pomorskiego stać było “tylko” na cztery gole. Połowa z nich była autorstwa Wiktorii Słowy, a jedną bramkę zanotowały również Iwona Wudarczyk oraz Melania Pisa. To wicemistrzynie Polski turniej zaczęły więc od zwycięstwa.

UKS Sparta Daleszyce – Red Devils Chojnice
Zielińska 2′, 16′, Dall’Ara 7′, 31′, Garcia 13′, 14′, 18′ – Wudarczyk 28′, Słowy 32′, 33′, Pisa 36′

Jeszcze przed południem rozpoczęła się rywalizacja w grupie B. Rozpoczął ją mecz Pogoni Tczew z UMKS Saller Zgierz. Czwarta ekipa ubiegłorocznych mistrzostw nie dała najmniejszych szans przeciwniczkom. Tczewianki wygrały bowiem aż 6:0. Po dwa gole zaliczyły Magdalena Sobal i sprowadzona w tym okienku do beniaminka trawiastej Ekstraligi Kornelia Okoniewska. Raz piłkę w siatce umieściła również Angelika Kwiatkowska, a jeden gol był samobójczy.

Pogoń DEKPOL Tczew – UMKS Saller Zgierz 6:0 
Sobal 7′, 33′, Kwiatkowska 13′, sam. 21′, Okoniewska 29′, 34′

Niedługo później do gry wkroczyła druga ekipa ze Zgierza. Zawodniczki FC10 rok temu osiągnęły brąz i obecne Mistrzostwa Polski w Piłce Plażowej rozpoczęły od zwycięstwa. Łatwo im to jednak nie przyszło, biorąc pod uwagę fakt, że Czarni Rząśnia strzeliły gola w pierwszych sekundach. Justyna Wójcik popisała się bowiem efektownym uderzeniem z połowy boiska zaraz po rozpoczęciu gry. Do remisu doprowadziła jednak reprezentantka Belgii Anaëlle Wiard. Jeszcze przed przerwą prowadzenie zgierzankom dała Patrycja Gruchacz i tego faworytki już nie oddały. Prowadzenie w drugiej części gry podwyższyła Wiard. Wówczas jednak znowu do akcji wkroczyła Wójcik, która… po raz drugi pokonała Dominikę Dewicką ze wznowienia ze środka boiska. Gol ten tylko podrażnił brązowe medalistki sprzed roku, czego efektem było skompletowanie hat-tricka przez Belgijkę, a także bramka Kamili Komisarczyk.

FC10 Zgierz – LKS Czarni Rząśnia 5:2
Wiard 6′, 20′, 34′, Gruchacz 12′ Komisarczyk 36′ – Wójcik 1′, 22′

Drugą kolejkę zmagań grupowych rozpoczął Grembach, który mierzył się z ekipą z Chojnic. Mistrzynie sprostały roli faworyta i gładko wygrały starcie z “Czerwonymi Diablicami”. Dwa trafienia zanotowały Molly Clark i Paulina Kościecha. Po razie piłkę w siatce umieściły również Magdalena Szpera, Katarzyna Borowiec, oraz Magdalena Pacler. Chojniczanki stać było tylko na bramki Marty Stasiulewicz, która wraz z końcem minionego sezonu zakończyła karierę na boiskach trawiastych, rozstając się z ekstraligowym AP LOTOS Gdańsk, a także Włoszki Melaniii Pisy.

Grembach Łódź – Red Devils Chojnice 7:2
Szpera 5′, Borowiec 10′, Clark 16′, 33′, Kościecha 18′, 24′, M. Pacler 25′ – Stasiulewicz 9′, Pisa 25′

Także Sparta Daleszyce potwierdziła swoje wysokie aspiracje, o czym dotkliwie przekonał się Sokół Kolbuszowa Dolna. Ten mecz 2. kolejki w grupie A był niemal spektaklem jednej aktorki. Grająca w HydroTrucku Radom Federica Dall’Ara popisała się w nim bowiem strzeleniem sześciu goli. Trafienia zanotowały również Rebecca Barron oraz Aleksandra Zielińska, po której zmierzającym raczej w światło bramki strzale piłkę odbiła jeszcze rywalka, myląc tym samym bramkarkę Sokoła, więc część źródeł podaje to jako gol samobójczy.

UKS Sparta Daleszyce – MUKS Sokół Kolbuszowa Dolna 8:0 
Dall’Ara 2′, 6′, 13′, 15′, 22′, 31′, Barron 21′ Zielińska 22′

W grupie B Pogoń Tczew także wygrała znaczną różnicą goli. Z trafień cieszyło się aż pięć piłkarek, przy czym Kornelia Okoniewska i Magdalena Sobal ponownie popisały się dubletem. Prócz nich bramki zdobyły w potyczce z Czarnymi Rząśnia również Łucja Tabor, Julia Jędrzejewska oraz Viktoria Osowska. Po przeciwnej stronie tym razem jednego gola zdobyła Justyna Wójcik, przed którą to samo uczyniła też jej imienniczka – Justyna Matusiak.

Pogoń DEKPOL Tczew – LKS Czarni Rząśnia 7:2
Okoniewska 7′, 8′, Tabor 9′, Sobal 9′, 13′, Jędrzejewska 11′, Osowska 16′ – Matusiak 3′, Wójcik 26′

Czwartkowe zmagania zakończyło wydarzenie bez precedensu – derby Zgierza na piasku. Zgodnie z przewidywaniami zwycięsko z tego prestiżowego starcia wyszła ekipa FC10, lecz przez niemal dziesięć minut utrzymywała się różnica tylko jednego trafienia. Na gole Laury Czudzińskiej i Klaudii Grodzickiej odpowiedziała bowiem po przerwie Zuzanna Adamczyk. Spokojną końcówkę zagwarantowała brązowym medalistkom z ubiegłego roku dopiero Anaëlle Wiard. Reprezentantka Belgii popisała się bowiem dwoma trafieniami i ustaliła wynik tego meczu.

FC10 Zgierz – UMKS Saller Zgierz 4:2
Czudzińska 3′, Grodzicka 9′, Wiard 32′, 33′ – Adamczyk 23′

Mistrzostwa Polski w Piłce Plażowej potrwają jeszcze przez dwa dni. Faza grupowa zakończy się dzisiaj. Rywalizację wśród pań rozpocznie w piątek o godzinie 10:15 pojedynek dwóch najlepszych klubów beach soccera ostatnich lat. Aktualny mistrz Polski Grembach Łódź zmierzy się z obecnym wicemistrzem – Spartą Daleszyce. O tym kto w tym roku sięgnie po tytuł przekonały się w sobotę, kiedy odbędą się półfinały, mecz o brąz i finał.

Inne wiadomości

FrancjaInneNewsyPolki za granicąZagranica
Natalia Padilla-Bidas
EkstraligaNewsyPolki za granicąPolskaWłochyZagranica
Natalia Chudzik

Dodaj komenntarz