Natalia Chudzik zagra we Włoszech!

Natalia Chudzik postanowiła tego lata rozstać się z Medykiem Konin. Była reprezentantka Polski zdecydowała się na opuszczenie ojczyzny. Doświadczona piłkarka podpisała kontrakt z włoskim Freedom FC. Razem z nią trafiła tam inna była “Medyczka” – Alicia Tamburro.

Była reprezentantka Polski będzie w nowych barwach występowała w Serie C, czyli na trzecim poziomie rozgrywkowym w Italii. Freedom FC dokonało w tym okienku wielu wzmocnień, wobec czego należy się spodziewać, że celem zespołu jest awans na zaplecze włoskiej ekstraklasy.

Natalia Chudzik w minionym sezonie Ekstraligi rozegrała 16 spotkań. Udało jej się strzelić jedną bramkę. 32-latka zanotowała również trzy występy w Pucharze Polski. Przez lata piłkarka ta była ważnym punktem reprezentacji Polski. Z orzełkiem na piersi lewonożna piłkarka zagrała 86-krotnie.

Drugą z piłkarek, która Konin zamieniła na północ Włoch jest Alicia Tamburro. Kanadyjska pomocniczka w Medyku spędziła ostatnie półtora roku. Jej dorobek z ostatniej kampanii to 10 meczów i 3 bramki. 28-latka ma włoskie korzenie, posiada nawet paszport tego kraju, dlatego dla niej transfer do Italii jest jak przeniesienie się do drugiej ojczyzny.

Natalia Chudzik to już kolejna nasza rodaczka, która zagra w lidze włoskiej. W Serie B występuje Katarzyna Siejka, a na najwyższym szczeblu rywalizować będą Małgorzata Mesjasz i Katarzyna Konat. Obie przeprowadziły się tam w ciągu ostatnich tygodni.

Inne wiadomości

Beach soccerNewsyPolska
Beach Soccer, Mistrzostwa Polski w Piłce Plażowej
EkstraligaNewsyPolskaWywiady
Roksana Ratajczyk

Dodaj komenntarz