Natalia Padilla-Bidas strzeliła gola Olympique Lyon

Natalia Padilla-Bidas błyszczy skutecznością w przedsezonowych sparingach Servette FCCF. W ubiegłym tygodniu TUTAJ informowaliśmy o dwóch golach Polki ze Sionem. Tym razem nasza rodaczka trafiła do siatki raz, jednak rywal był ze zdecydowanie wyższej półki. Wicemistrzynie Szwajcarii mierzyły się bowiem z Olympique Lyon i wygrały z najlepszym klubem Europy 3:0.

Spotkanie towarzyskie rozgrywane było w formule trzech tercji po 30 minut. Wspomnieć należy, że w OL zabrakło rzecz jasna uczestniczek niedawnych mistrzostw Europy, zarówno w barwach Francji, jak i innych ekip narodowych. W sumie nieobecnych było 12 reprezentantek swoich krajów. Ada Hegerberg dla przykładu do drużyny dołączyła dopiero dzisiaj, lecz ona grę na EURO 2022 zakończyła już na etapie fazy grupowej. Pozostałe zawodniczki otrzymały jeszcze więcej wolnego. Mimo wszystko, na boisku zaprezentowały się takie piłkarki jak choćby Eugénie Le Sommer, Amandine Henry, czy Sarah Bouhaddi. Natalia Padilla-Bidas rozpoczęła starcie z triumfatorkami ostatniej edycji Ligi Mistrzyń w podstawowym składzie.

Pierwsza tercja nie przyniosła bramek. Druga odsłona natomiast była kluczowa dla końcowego rezultatu. Najpierw sprowadzona tego lata Cassandra Korhonen wywalczyła rzut karny. W 50. minucie na gola zamieniła go Malena Ortíz. 120 sekund później było już 2:0 dla zespołu ze Szwajcarii. Piłkę w siatce po rajdzie lewym skrzydłem umieściła Natalia Padilla-Bidas, która pokonała wprowadzoną kilka minut wcześniej 130-krotną reprezentantkę Francji – Sarę Bouhaddi.

Na trzecią tercję Olympique Lyon wchodził zatem przegrywając 0:2. W ostatniej części gry szansę w szeregach francuskiej ekipy dostało wiele młodych piłkarek. Z faktu tego skorzystało więc Servette. Autorką trzeciej bramki została Imane Saoud, która do drużyny dołączyła zaledwie dzień wcześniej. 20-latka została sprowadzona z FC Basel, a w lipcu świętowała z reprezentacją Maroka triumf w Pucharze Narodów Afryki.

Servette nie zwalnia tempa w przygotowaniach do turnieju kwalifikacyjnego Ligi Mistrzyń. Następnymi sparingowymi rywalkami szwajcarskiej ekipy 11 sierpnia będą mistrzynie Włoch – Juventus. Rywalizację w UEFA Women’s Champions League ekipa Natalii Padilli-Bidas rozpocznie natomiast tydzień po sparingu ze “Starą Damą”. Pierwszymi rywalkami tego zespołu będą brązowe medalistki ligi francuskiej – Paris FC. W przypadku wygranej, o awans do drugiego etapu kwalifikacji Servette zagra z AS Roma lub Glasgow City, gdzie w tym okienku transferowym przeniosła się Kinga Kozak. Liga szwajcarska ruszy natomiast w ostatni weekend sierpnia.