fbpx

Młodzieżowa reprezentantka Polski zaproszona na testy do Bayernu Monachium!

Bayern Monachium w ostatnich latach coraz chętniej sprowadza do siebie reprezentantki Polski. Obecnie w ekipie z Bawarii jest już Weronika Zawistowska oraz wypożyczona do FC Köln Natalia Padilla-Bidas. Szansę na angaż w zespole mistrzyń Niemiec ma również nasza młodzieżowa kadrowiczka Kinga Wyrwas, która została zaproszona do Monachium na testy.

O ofercie z Bayernu poinformował obecny klub 17-latki, ROBS GROUP Sportis Bydgoszcz. Pierwszoligowiec opublikował oficjalne pismo otrzymane z niemieckiego klubu, w którym Bawarczycy zapraszają polską piłkarkę na testowe treningi w dniach 25-26 stycznia.

Kinga Wyrwas zaledwie wczoraj świętowała 17. urodziny. W Bydgoszczy występuje od ubiegłego sezonu. Do grającego jeszcze wówczas w Ekstralidze zespołu przeniosła się z PSV Łódź. W przeszłości zawodniczka ta już raz była na testach w Bayernie Monachium. Jest aktualną reprezentantką Polski U-17, lecz ma również na swoim koncie grę w kadrze do lat 19.

Kinga Wyrwas nie zagrała w tym sezonie jeszcze w żadnym spotkaniu Orlen I ligi. Było to spowodowane poważnym urazem barku. Do gry utalentowana atakująca wróciła dopiero pod koniec listopada, dzięki czemu udało jej się zanotować jeden występ w przerwanym finalnie w dogrywce meczu 1/16 finału Pucharu Polski z Zorzą Pęgów. Wyrwas weszła wówczas z ławki rezerwowych w 72. minucie.

Obecnie 17-latka jest już w pełni sprawna i w sobotę wybiegła w wyjściowym składzie w sparingu ROBS GROUP Sportisu Bydgoszcz z AP ORLEN Gdańsk, o czym informowaliśmy TUTAJ.

Podoba Ci się artykuł?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Other Articles

EkstraligaFutsalNewsy
I ligaNewsyPolska
Ślęza Wrocław

Comments (1)

  1. A nikt z naszych ekstraligowych drużyn nie wykazał zainteresowania taką zawodniczką. Gdzie są ci skauci? Miałem nadzieję że SMS Łódź się nią zainteresuje bo panna z miasta Łodzi pochodzi, ale nic z tych rzeczy. Woleli Majdę i Stasiak. Normalny szok.

Leave a Reply