fbpx

MMP U-14: Historyczna wygrana GKS-u Katowice

Za nami turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu U-14. Złote medale wywalczyły zawodniczki GKS-u Katowice, które w meczu finałowym okazały się lepsze po rzutach karnych od Pogoni Tczew. W meczu o trzecią lokatę SWD Wodzisław pokonał SMS Łódź po rzutach karnych.

Drugi dzień turnieju rozpoczął się od pojedynku KSB Lędziny – SWD Wodzisław i o tym, który z zespołu awansuje do strefy medalowej zdecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywały zawodniczki z Wodzisławia. Najmniejszych szans w pojedynku z SMS-em Łódź nie miały futsalistki z Olsztyna, które przegrały 1:5. Wyrównany bój toczyły również zespoły Staszkówki Jelna i Pogoni Tczew jednak z awansu do kolejnej fazy cieszyły się zawodniczki z Pomorza. W ostatnim ćwierćfinale GKS Katowice pokonał Unie Opole 3:2.

W pierwszym spotkaniu półfinałowym SWD Wodzisław musiał uznać wyższość Pogoni Tczew. Kibice zgromadzeni w hali w Rybniku – Boguszowicach nie doczekali się bramek w starciu SMS-u Łódź z GKS-em Katowice, a w serii rzutów karnych lepsze okazały się futsalistki GKS-u.

W finale pocieszenia SWD Wodzisław Śląski pokonał po rzutach karnych SMS Łódź.

Pojedynek finałowy pomiędzy Pogonią Tczewa i GKS Katowice pokazał tylko jak wyrównany był poziom niedzielnych spotkań i podobnie jak w czterech innych i tym razem o wygranej jednej z drużyn zdecydowały rzuty karne. Większy spokój zachowały zawodniczki z Katowic i po bezbramkowym spotkaniu pokonały Tczew w rzutach karnych 3:1 zdobywając pierwszych w historii złoty medal w tej kategorii wiekowej.

Ćwierćfinały:

KSB Lędziny – SWD Wodzisław 2:2 (k. 4:5)
Staszówka Jelna – Pogoń Tczew 2:4
Stomil Olsztyn – SMS Łódź 1:5
Unia Opole – GKS Katowice 2:3.

Półfinały:

SWD Wodzisław Śląski – Pogoń Tczew 2:4
SMS Łódź – GKS Katowice 0:0 (k. 5:6)

Mecz o trzecie miejsce:
SWD Wodzisław – SMS Łódź 1:1 (k. 2:0).

FINAŁ:

Pogoń Tczew – GKS Katowice 0:0 (k. 1:3).

Other Articles

Leave a Reply