fbpx

MMP U-14: Kolejna drużyna wycofała się z rozgrywek!

Już druga drużyna wycofała się z udziału w turnieju finałowym Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-14 w futsalu. W Rybniku nie stawią się młode zawodniczki AP LG Gdańsk, których miejsce zajmie Jedynka Aleksandrów Kujawski.

Co ciekawe, jest to już druga drużyna przypisana do grupy C, która wycofała się z gry o medale. Półtora tygodnia temu jako pierwsza zrezygnowała Resovia Rzeszów, za którą na Śląsku wystąpią piłkarki UKS 3 Staszkówka Jelna. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Powodem wycofania się Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk z turnieju finałowego MMP U-14 wcale nie są względy finansowe – Pokrycie kosztów nie jest problemem, klub zorganizował praktycznie cały wyjazd, jednak termin futsalu koliduje z CLJ U-17, przeciwnik nie zgodził się przełożyć meczu, stąd decyzja o wycofaniu. Tak się składa, że rocznik ’05, który grał w eliminacjach MMP jest dużą częścią naszego zespołu U-17 – skomentował tę informację za pośrednictwem facebooka Maciej Gościniak, trener zespołu do lat siedemnastu AP LG, który występuje w Centralnej Lidze Juniorek. 7 marca młode piłkarki z Gdańska zainaugurują rundę wiosenną tych rozgrywek domowym meczem ze Stilonem Gorzów Wielkopolski.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 14 w futsalu potrwają od 6 do 8 marca. Gospodarzem jest TS ROW Rybnik, natomiast zdobytego przed rokiem złota będą bronić futsalistki Wierzbowianki Wierzbno.

Aktualny podział na grupy MMP U-14:
Grupa A: Stomil Olsztyn S.A, FSA Kraków, KSB Lędziny, Tęcza Bydgoszcz
Grupa B: Wierzbowianka Wierzbno. SWD Wodzisław Śląski, SMS Łódź, FWA Kraków
Grupa C: ROW Rybnik, UKS 3 Staszkówka Jelna, Unia Opole, Jedynka Aleksandrów Kujawski
Grupa D: Praga Warszawa, Pogoń Tczew, AS Stomil Olsztyn, GKS Katowice

fot. RaJu photography

Other Articles

HiszpaniaNewsyNiemcyPolki za granicąWłochyZagranica
EkstraligaNewsyPolskaReprezentacjeZagranica

Leave a Reply