MŚ niesłyszących: Polki fenomenalnie rozpoczęły mundial!

Reprezentantki Polski niesłyszących w sposób najlepszy z możliwych rozpoczęły swój udział na mistrzostwach świata w Malezji! Świetną formę będą mogły potwierdzić już za dwa dni w starciu z Anglią.

Przed pierwszą okazją do wyjścia na prowadzenie stanęły Turczynki, kiedy w 5. minucie gry wykonywały rzut wolny z odległości około 35 metrów od bramki Joanny Kaczmarczyk. Strzał był jednak bardzo niecelny. Zawodniczki prowadzone przez Piotra Ożoga odpowiedziały rywalkom w najlepszy z możliwych sposobów! W 6. minucie gry piłkę po wykonanym rzucie rożnym zebrały nasze zawodniczki na szesnastym metrze, trafiła ona pod nogi Agnieszki Boćkowskiej, która precyzyjnym, mierzonym uderzeniem nie dała szans tureckiej bramkarce, pokonując ją strzałem z odległości około 25 metrów od bramki. Brawo! Zaledwie trzy minuty później Polki prowadziły już 2:0! Po bardzo dobrym dośrodkowaniu w kierunku dalszego słupka piłkę do siatki skierowała Justyna Siwek, skutecznie zamykając naszą akcję.
W 14. minucie gry reprezentantki Polski były bardzo bliskie zdobycia trzeciej bramki, przy dośrodkowaniu z rzutu wolnego polska zawodniczka faulowała jednak turecką bramkarkę. Polki kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń, grały cierpliwie, skutecznie. W 30. minucie gry biało-czerwone podwyższyły prowadzenie, za sprawą skutecznie wykonanego rzutu karnego przez Justynę Siwek.
Pierwsza połowa zakończyła się wysokim, w pełni zasłużony prowadzeniem Polek. Turczynki nie były w stanie realnie zagrozić bramce Joanny Kaczmarczyk, nasze prowadzenie nie podlegało dyskusji.

Po zmianie stron gry Polki nieco się cofnęły, pozwalały rywalkom na rozgrywanie piłki, spokojnie kontrolując przebieg meczu. Przy tak korzystnym wyniku jest to w pełni zrozumiałe, siły trzeba rozłożyć umiejętnie na wszystkie turniejowe spotkania. W 50. minucie Turczynki miały szansę na stworzenie zagrożenia po rzucie wolnym wykonywanym z okolic linii środkowej boiska, piłka wylądowała jednak bezpiecznie w rękach Kaczmarczyk. Jeszcze lepszą okazję nasze rywalki miały po stałym fragmencie gry w 56. minucie rywalizacji. Dośrodkowanie Turczynek było jednak mocno przeciągnięte i przyniosło zaledwie rzut rożny. Pierwszą groźną akcję podopieczne Piotra Ożoga przeprowadziły w 65. minucie meczu, po dobrym dośrodkowaniu nasza napastniczka znalazła się w dogodnej pozycji strzeleckiej, sędzia wskazała jednak na zagranie piłki ręką.
W 70. minucie pojedynku biało-czerwone miały rzut wolny spod linii bocznej boiska, dośrodkowanie było jednak zbyt głębokie i z łatwością poradziła sobie z nim turecka bramkarka. Dwie minuty później zakotłowało się w polu karnym naszych rywalek po rzucie rożnym, uderzenie finalizujące tę akcję poszybowało jednak wysoko nad poprzeczką. W 85. minucie gry polska napastniczka będąc sama przed turecką bramkarką, już mijała ją po dobrym zwodzie, została jednak sfaulowana i sędzia nie miała innego wyjścia, jak podyktować rzut wolny dla Polek i czerwoną kartkę dla Turczynki. Perfekcyjnie z rzutu wolnego z okolic 17 metrów od bramki uderzyła Agnieszka Boćkowska, podwyższając prowadzenie Polek na 4:0. Cztery minut później Turcja zdobyła swoją honorową bramkę po strzale z dystansu, była to bramka dość kuriozalna, bowiem już była przygotowana do złapania piłki Joanna Kaczmarczyk, kiedy futbolówka po kontakcie z podłożem odbiła się w sposób tak niefortunny, że skuteczna interwencja była niemożliwa. Nie może tu być mowy o winie naszej golkiperki, jakość murawy pozostawiała wiele do życzenia i nie dało się przewidzieć takiego odbicia piłki po kontakcie z podłożem.

Polki wygrały wysoko, wygrały w pełni zasłużenie. Rozegrały fantastyczną pierwszą połowę dającą bezpieczne prowadzenie, dzięki czemu po zmianie stron gry mogły spokojnie kontrolować przebieg wydarzeń. Bardzo udana inauguracja mistrzostw świata w Kuala Lumpur cieszy niesamowicie, już za dwa dni Polki zmierzą się w kolejnym spotkaniu w grupie A z Anglią (godz. 10:30 czasu polskiego).

We wcześniej rozegranych spotkaniach “polskiej” grupy Amerykanki pokonały Japonię 8:0, Turczynki pokonały Anglię 2:0, w innym dzisiejszym pojedynku Anglia wygrała z Japonią 2:1.