Nadzieja Barcelony odejdzie na wypożyczenie?

Clàudia Pina jest uważana za największy talent Barcelony, dlatego nie może dziwić, że „Duma Katalonii” chciałaby na dłużej zatrzymać u siebie 18-letnią napastniczkę, której z końcem czerwca wygasa kontrakt. Młodzieżowa reprezentantka Hiszpanii niedługo po podpisaniu nowej umowy opuści jednak najprawdopodobniej Barcelonę, udając się na wypożyczenie.

Pina w tym sezonie rozegrała w pierwszym zespole „Blaugranes” zaledwie sześć meczów. 18-latka w wywiadach podkreśla jednak, że nie chciałaby opuszczać Barcelony, dlatego kompromisem pomiędzy pozostaniem w klubie, a regularną grą na najwyższym poziomie ma być wypożyczenie do innej drużyny Primera Iberdrola – informuje hiszpańska „Marca”.

Utalentowana atakująca klubu ze stolicy Katalonii została w ubiegłym miesiącu sklasyfikowana na trzecim miejscu listy największych kobiecych talentów piłkarskich przez portal „goal.com”. Pina ma w swoim dorobku spore osiągnięcia z hiszpańskimi kadrami młodzieżowymi. Z reprezentacją U-17 wywalczyła mistrzostwo Europy i świata. Rok wcześniej na EURO w tej kategorii wiekowej sięgnęła także po srebrny medal. Mimo młodego wieku, napastniczka Barcelony w 2018 roku grała również na mistrzostwach świata U-20, z których także wróciła ze srebrem.

 

fot. fifa.com

Inne wiadomości

EkstraligaI ligaNewsyNiższe ligiPolskaPuchar Polski

Dodaj komenntarz