fbpx

Największy talent kobiecej piłki na celowniku Wolfsburga!

Coraz głośniej mówi się o tym, że VfL Wolfsburg zainteresowany jest zakontraktowaniem 18-letniej piłkarki SGS Essen, Leny Oberdorf. Zawodniczka mająca już na swoim koncie 13 meczów w seniorskiej reprezentacji Niemiec miałaby wzmocnić rywalizację w środkowej formacji „Wilczyc”.

Transfer Oberdorf mógłby być odpowiedzią na niedawny ruch Bayernu Monachium, który podpisał umowę z inną młodą gwiazdą ekipy z Essen, Klarą Bühl. Ralf Kellermann, dyrektor sportowy 5-krotnych mistrzyń Niemiec z pewnością myśli już o wzmocnieniach na przyszły sezon, dlatego transfer Oberdorf może stać się faktem już niedługo – podał ceniony portal „sportbuzzer.de”.

Pomocniczka czwartego w aktualnej tabeli Frauen Bundesligi zespołu jest jego silnym punktem. Mimo młodego wieku ma już za sobą 31 rozegranych spotkań na najwyższym poziomie rozgrywkowym, w których zdobyła 11 bramek. Jej dorobek z trwających rozgrywek to dwa trafienia w 15 meczach.

Obecnie do największych osiągnięć Leny Oberdorf można zaliczyć mistrzostwo Europy U-17, gdzie wybrano ją najlepszą zawodniczką turnieju, mimo że nie miała wówczas nawet skończonych 16 lat. Dobra gra w niemieckich kadrach młodzieżowych i brak kompleksów w grze na poziomie Bundesligi zaowocowały powołaniem do seniorskiej kadry, w której utalentowana piłkarka ma już za sobą 13 występów. 18-letnia obecnie defensywna pomocniczka została najmłodszą niemiecką debiutantką na Mistrzostwach Świata w historii. Na ubiegłorocznym Mundialu piłkarka SGS Essen rozegrała cztery mecze.

Na początku kwietnia prestiżowy portal „goal.com” umieścił Oberdorf na pierwszym miejscu listy największych kobiecych młodych talentów na świecie. Niemka otrzymała NxGn Award wyprzedzając takie piłkarki, jak Jordyn Huitema z Paris Saint-Germain czy Clàudia Pina (FC Barcelona).

Co ciekawe, może dojść również do dwóch transferów w przeciwnym kierunku. Z Wolfsburga do SGS Essen niebawem mają się przenieść młodzieżowe reprezentantki Niemiec – 20-letnia pomocniczka Antonia Baaß oraz 18-letnia obrończyni Nina Räcke. Obie grają jedynie w drugoligowych rezerwach „Wilczyc” i wobec braku możliwości awansu do pierwszej drużyny, planują zmienić klub na innego przedstawiciela Frauen Bundesligi.

 

Autor: Kacper Grzeszczyk

Other Articles

Leave a Reply