Natalia Padilla-Bidas bohaterką w “polskim” hicie ligi szwajcarskiej, mistrz pokonany!

Swoje pierwsze gole w tym sezonie strzeliła Natalia Padilla-Bidas. Reprezentantka Polski dwukrotnie trafiła do siatki przeciwko FC Zürich, wyprowadzając tym samym Servette na prowadzenie 4:2. Na ławce aktualnych mistrzyń Szwajcarii cały mecz przesiedziała Oliwia Woś.

Wychowana w Hiszpanii skrzydłowa grała z kolei od początku. Rozgrywające to prestiżowe stracie u siebie, obrończynie tytułu lepiej weszły w mecz. Już w 8. minucie prowadzenie dała im Nadine Riesen. Niedługo przed przerwą ekipa z Zurychu zdobyła drugiego gola. W “szesnastce” nieprzepisowo zagrała Ágata Filipa i arbiter podyktował rzut karny. Z jedenastu metrów do siatki trafiła Fabienne Humm.

Podopieczne Inki Grings po zmianie stron nie zdołały utrzymać prowadzenia. Nie minęła godzina gry od pierwszego gwizdka, a na tablicy wyników pojawił się remis. Na listę strzelczyń wpisały się bowiem Kattalin Stahl oraz z rzutu wolnego Ágata Filipa. Wówczas przy wyniku 2:2 do akcji wkroczyła Natalia Padilla-Bidas. Najpierw, w 62. minucie faulowana była w polu karnym Cassandra Korhonen. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podeszła reprezentantka Polski i pewnym strzałem dała wicemistrzyniom Szwajcarii prowadzenie. 120 sekund później nasza rodaczka poszła o krok dalej i po raz drugi, tym razem z akcji, uderzeniem głową pokonała bramkarkę gospodyń. Padilla-Bidas ustaliła tym samym wynik na 4:2 dla gości z Genewy.

19-letnia kadrowiczka Niny Patalon zanotowała pełna 90 minut. Jedynie na ławce rezerwowych starcie to przesiedziała z kolei Oliwia Woś. Jej FC Zürich w przyszły weekend rozegra starcie derbowe z Grasshopperem, a następnie rozpocznie walkę w ostatniej rundzie eliminacji Ligi Mistrzyń. Aby dostać się do fazy grupowej, mistrzynie Szwajcarii muszą wygrać dwumecz z najlepszym zespołem Bośni i Hercegowiny – SFK 2000 Sarajewo. Starcia te odbędą się 21 i 28 września.