Natalia Padilla-Bidas z golem przeciwko Juventusowi

Fantastyczną formę strzelecką podczas letnich przygotowań wicemistrzyń Szwajcarii prezentuje Natalia Padilla-Bidas. Reprezentantka Polski trafiła do siatki we wczorajszym sparingu z Juventusem, a jej Servette zremisowało 4:4 z mistrzyniami Włoch, odrabiając trzybramkową stratę.

19-letnia Polka wybiegła w podstawowym składzie swojej drużyny. Nasza rodaczka potrzebowała niespełna 180 sekund gry, by otworzyć wynik tego pojedynku, pokonując Robertę Aprile. Prowadzenie zespołu z Genewy trwało tylko dziesięć minut. Z rzutu karnego do remisu doprowadziła wówczas doświadczona Cristiana Girelli. Napastniczka, która jeszcze miesiąc temu razem z reprezentacją Włoch grała na Mistrzostwach Europy, trafiła również do siatki pięć minut później. Prowadzenie “Starej Damie” dał kolejny gol zdobyty strzałem z jedenastu metrów. Po kolejnych pięciu minutach mistrzynie Italii prowadziły już 3:1. Tym razem futbolówkę w siatce umieściła inna uczestniczka niedawnego EURO 2022 – Arianna Caruso. Jeszcze przed przerwą Cristiana Girelli skompletowała hat-tricka.

Servette po pierwszej połowie przegrywało 1:4, co jednak nie podłamało aktualnych wicemistrzyń Szwajcarii. Impuls do odrobienie strat dała im w 57. minucie sprowadzona niedawno z Tottenhamu Maéva Clémaron. Natalia Padilla-Bidas murawę opuściła natomiast po godzinie gry. Jej miejsce zajęła Élodie Nakkach. “Granatowe” kontaktową bramkę strzeliły w 74. minucie. Jej autorką została Daïna Bourma. Nie był to jednak koniec możliwości wicemistrzyń Szwajcarii. Odrabianie strat pomyślnie w samej końcówce zakończyła Michèle Schnider. 22-latka ustaliła tym samym wynik czwartkowego sparingu na efektowne 4:4.

Był to ostatni mecz towarzyski Servette przed rozpoczęciem sezonu. Pierwszym spotkaniem nowych rozgrywek będzie dla Szwajcarek potyczka z francuskim Paris FC w 1. rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzyń. Jeśli drużynie Natalii Padilli-Bidas uda się pokonać trzecią siłę Division 1 Arkema, w finale pierwszego etapu eliminacji przed fazą grupową UEFA Women’s Champions League, zespół ten podejmie lepszych z pary AS Roma – Glasgow City FC. Mecze tego miniturnieju odbędą się 18 i 21 sierpnia. Ich gospodarzem będzie zespół ze Szkocji, do którego tego lata trafiłą Kinga Kozak.

Natalia Padilla-Bidas strzelała we wszystkich trzech przedsezonowych sparingach Servette. Reprezentantka Polski najpierw dwukrotnie pokonała bramkarkę FC Sion w wygranym 10:0 sparingu, z kolei w ubiegłym tygodniu trafiła ona do siatki Olympique Lyon. Najlepszy klub Europy przegrał z wicemistrzyniami Szwajcarii 0:3.