Natalia Padilla-Bidas z debiutanckim trafieniem w lidze niemieckiej!

Natalia Padilla-Bidas zdobyła jedną z bramek dla 1. FC Köln w przegranym 3:4 spotkaniu 17. kolejki niemieckiej Google Pixel Frauen-Bundesligi z 1. FC Nürnberg.

1. FC Nürnberg wyszła na prowadzenie w dwudziestej ósmej minucie po golu Lary Schmidt. Strzelanie w drugiej części spotkania rozpoczęła pięć minut od wznowienia gry Vanessa Haim. Cztery minuty później przyjezdne prowadził już 3:0, gdy piłkę we własnej bramce umieściła Celina Degen. Odrabianie strat zespół z Kolonii rozpoczął w 80. minucie za sprawą Seliny Cerci, a cztery minuty później rozmiary porażki zmniejszyła Celina Degen. W doliczonym czasie gry debiutanckie trafienie na poziomie ekstraklasy niemieckiej zanotowała Natalia Padilla-Bidas, której asystowała Martyna Wiankowska. Radość miejscowych nie trwała zbyt długo, bo zaledwie sześćdziesiąt sekund później zwycięstwo zespołowi z Kolonii zapewniła Czarnogórka Medina Desic.

Padilla-Bidas na boisku przebywała od 61. minuty, gdy zmieniła Anne Gerhardt, a Martyna Wiankowska rozegrała całe spotkanie. Po siedemnastu kolejkach 1. FC Köln plasuje się na dziewiątym miejscu w tabeli z dorobkiem czternastu punktów na koncie.