Orlen Ekstraliga: Wysoka porażka Stomilanek w Olsztynie

UKS SMS Łódź pokonał na wyjeździe Stomilanki Olsztyn 4:0 w meczu 15. kolejki Orlen Ekstraligi. Bohaterką zespołu z łodzi została Karolina Majda, która ustrzeliła dublet.

W pierwszych minutach dłużej przy piłce utrzymywały się zawodniczki z Łodzi, jednak nie potrafiły zagrozić bramce strzeżonej przez Ewe Sikorę. W dziesiątej minucie lewą stroną przedarła się Federica Dall’ara, która zagrała wzdłuż bramki, a piłka przeszła obok wszystkich zawodniczek. W piętnastej minucie UKS wyszedł na prowadzenie, gdy do dośrodkowania z rzutu rożnego doszła Daria Sokołowska, która z bliskiej odległości umieściła piłkę w bramce Stomilanek. W osiemnastej minucie ostatni zespół Orlen Ekstraligi stracił drugą bramkę, a na listę strzelczyń wpisała sięKarolina Majda, która wykorzystała dośrodkowanie z prawej strony boiska i strzałem z pięciu metrów pokonała Sikorę. W 21. minucie prostopadłe podanie otrzymała Bruna Marques, która została uprzedzona przez Monikę Sowalską, a po chwili UKS zdobył trzecią bramkę po zamieszaniu w polu karnym Stomilanek piłkę w siatce umieściła Karolina Majda. Stomilanki wywalczyły rzut wolny przed polem karnych rywali, a na bezpośredni strzał zdecydowała się Wiktoria Skrzypińska, która uderzyła lekko i niecelnie. W 28. minucie kolejne dośrodkowanie z rzutu rożnego skończyło się czwartą bramką dla przyjezdnych, a gola zdobyła Magdalena Dąbrowska. W 37. minucie w pole karne wpadła Paulina Filipczak, która zagrała piłkę wzdłuż bramki, a futbolówka przeszła przez całe pole karne beniaminka Orlen Ekstraligi i została wybita na połowę przyjezdnych. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry w znakomitej sytuacji znalazła się Dall’ara, która strzelała z bliskiej odległości, a jej strzał wybroniła Sowalska.

W 48. minucie w sytuacji sam na sam znalazła się Paulina Filipczak, która zdecydowała się na zagranie do Nadii Krezyman, a jej strzał został wybroniony przez bramkarkę gospodyń. W 61. minucie na strzał z dystansu zdecydowała się Julia Kolis, a piłka przeszła wysoko nad bramką. W 67. minucie w pole karne do Brown zagrała Dall’ara, a zawodniczka Stomilanek w ostatniej chwili została uprzedzona przez jedną z obrończyń rywalek. W 70. minucie groźnie zrobiło się pod bramką zespołu z Olsztyna po tym jak w pole karne wpadła Dominika Gąsieniec, jednak została ona zatrzymana przez Wiktorie Skrzypińską. W 74. minucie znakomicie w bramce spisała się Sikora, która wybroniła uderzenie z pola karnego Pauliny Filipczak. W 78. minucie w pole karne wpadła Jayda Brow, która dośrodkowała na głowę Bruny Marques, a strzał napastniczki Stomilanek wybroniła Monika Sowalska. Po chwili mieliśmy zagrożenie po drugiej stronie boiska, a ze strzałem jednej z zawodniczek przyjezdnych poradziła sobie Sikora. W 88. minucie Kamila Osajkowska doszła do dośrodkowania z lewej strony boiska i uderzyła z pierwszej piłki, a piłka po jej uderzeniu zatrzymała się na poprzeczce. W doliczonym czasie gry Natalia Rohn znalazła się w sytuacji sam na sam z Sikorą i zwycięsko z tego pojedynku wyszła bramkarka miejscowych.