Natalia Piątek wreszcie zadebiutowała w Austrii, St. Pölten pewnie kroczy po mistrzostwo

Po pięciu meczach spędzonych na ławce rezerwowych SKN St. Pölten, Natalia Piątek wreszcie zadebiutowała w nowym klubie. Polska bramkarka wystąpiła w wygranym 4:1 meczu 13. kolejki ligi austriackiej z FC Bergheim.

23-latka, która jesienią grała jeszcze w Ekstralidze dla Sportisu KKP Bydgoszcz, we wczorajszym starciu wyszła w podstawowym składzie. Nie udało jej się w debiucie zachować czystego konta, bowiem już w 11. minucie niespodziewanie to gospodynie wyszły na prowadzenie. Natalia Piątek została pokonana przez Christinę Gierzinger. Dziesięć minut później mistrzynie Austrii doprowadziły do remisu. Na 1:1 trafiła Isabelle Meyer. Na przerwę “Wilczyce” zeszły ze skromnym prowadzeniem. W 32. minucie rzut karny wykorzystała bowiem Jasmin Eder.

Po zmianie stron SKN St. Pölten potwierdziło swoje mistrzowskie aspiracje. Natalia Piątek nie dała się już pokonać, a liderki austriackiej Bundesligi jeszcze dwukrotnie w krótkim odstępie czasu podwyższały rezultat. W końcówce najpierw trafiła Jasmin Eder, a wynik na 4:1 dla przyjezdnych ustaliła Diana Lemešová.

Drużyna Natalii Piątek z kompletem trzynastu zwycięstw jest liderem rozgrywek i pewnie zmierza po obronę mistrzowskiego tytułu. FC Bergheim plasuje się natomiast na ósmym miejscu w tabeli.