Piękny gol Dominiki Grabowskiej w Aiglonnes Cup. Polka bohaterką, Fleury z trofeum [WIDEO]

Trzy dni trwał towarzyski Aiglonnes Cup, w którym wystąpiły aż cztery Polki. W barwach Dijon była to Małgorzata Grec, w Reims Kinga Szemik, a dla Fleury grały Ewelina Kamczyk i Dominika Grabowska. Ostatnia z wymienionych popisała się dwoma trafieniami. Pierwsze było przepięknej urody, a drugie zapewniło jej klubowi triumf w całych zawodach.

Zespół, w którym występują dwie reprezentantki Polski udział w towarzyskim turnieju rozpoczął od pojedynku z Guingamp. Starcie na zlokalizowanym w Fontainebleau Stade Philippe Mahut obie nasze rodaczki rozpoczęły na ławce rezerwowych. Z boku Dominika Grabowska i Ewelina Kamczyk oglądały więc gola Batcheby Louis.

Pierwsza odsłona zakończyła się skromnym prowadzeniem, lecz po zmianie stron Fleury było już bardziej skuteczne. Pomogła w tym wprowadzona na drugą odsłonę Dominika Grabowska. Najpierw jednak swoje drugie trafienie w tym starciu zanotowała Batcheba Louis, a do siatki trafiła także w 70. minucie Aude Bizet. Chwilę wcześniej na placu gry pojawiła się także Ewelina Kamczyk. Ozdobą tego widowiska był bez wątpienia gol “Grabka”. Reprezentantka Polski na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu popisała się efektownym strzałem z dystansu, który ustalił wynik tego starcia na 4:0 dla Fleury. Co ciekawe, to właśnie Guingamp, które zostało rozbite przez ekipę Polek, będzie pierwszym przeciwnikiem klubu naszych rodaczek w nowym sezonie ligowym. Premierowa kolejka Division 1 Arkema zaplanowana jest na 10 września.

W drugim meczu Aiglonnes Cup FC Fleury 91 mierzyło się z niemieckim Hoffenheim. Tym razem Dominika Grabowska wybiegła w pierwszym składzie, lecz jako pierwsza gola piątej drużynie Bundesligi strzeliła Rosemonde Kouassi. W doliczonym czasie pierwszej połowy do remisu doprowadziła jednak reprezentantka Kosowa Erëleta Memeti. Ostatnie słowo i tak należało mimo wszystko do Fleury. Bohaterką tego zespołu została Grabowska, która golem z 56. minuty zapewniła swojej ekipie triumf 2:1. Dzięki temu to właśnie czwarta siła Division 1 Arkema dzięki dwóm wygranym meczom sięgnęła po puchar imienia Jean-Paula Grandière’a.

FC Fleury 91 – En Avant Guingamp 4:0 (1:0)
Luis 27′, 55′, Bizet 70′, Grabowska 75′
FC Fleury 91 – TSG Hoffenheim 2:1 (1:1)
Kouassi 31′, Grabowska 56′ – Memeti 45+1′

Gol Dominiki Grabowskiej przeciwko Guingamp:

Po jednym meczu w towarzyskim turnieju w Fontainebleau zagrały również Kinga Szemik i Małgorzata Grec. Dla obu naszych rodaczek był to nieoficjalny debiut w nowych barwach odpowiednio Stade Reims i Dijon. Obie reprezentantki naszego kraju mogły być również zadowolone, bowiem ich drużyny nie straciły gola.

Kinga Szemik czyste konto zachowała w potyczce z drugoligowym Metz. Polska bramkarka sprowadzona tego lata z Nantes rozpoczęła to starcie na ławce. W pierwszej połowie gole nie padły, a po przerwie na murawie pojawiła się 25-latka. Szemik zastąpiła na drugą połowę między słupkami reprezentantkę Meksyku, Emily Alvarado. Bramki padły dopiero w ostatnich kilkunastu minutach. Dzięki trafieniom Kessya Bussy i Melchie Dumornay to Reims odniosło sparingowe zwycięstwo.

Stade de Reims – FC Metz 2:0 (0:0)
Bussy 74′, Dumornay 79′

Małgorzata Grec również pomogła swojej drużynie w triumfie do zera. Przedstawicielki Division 1 Arkema mierzyły się ze swoimi ligowymi rywalkami – Le Havre. Sprowadzona z austriackiego SKN Sankt Pölten defensorka na placu gry przebywała przez nieco ponad godzinę, a skromny towarzyski triumf drużynie Dijon zapewniła Jenna Dear.

Dijon FCO – Le Havre AC 1:0 (1:0)