Zobacz gola Kingi Kozak [WIDEO]

Kinga Kozak znakomicie weszła w nowy sezon. Reprezentantka Polski strzeliła bowiem gola w swoim debiucie w barwach Glasgow City FC. Szkocki zespół wygrał natomiast w 1. kolejce Scottish Women’s Premier League aż 7:0 ze Spartans LFC.

Reprezentantka Polski tego lata przeniosła się na Wyspy z Czarnych Sosnowiec. Jej przygoda z aktualnymi wicemistrzyniami Szkocji zaczęła się wprost w wymarzony sposób. Nasza rodaczka trafiła dzisiaj do siatki w 75. minucie, czym podwyższyła prowadzenie swojej ekipy na 6:0.

W akcji, która zakończyła się golem 19-latki, ekipa z Glasgow miała na początku sporo pecha. Po wykopie bramkarki piłka została przejęta i znalazła się pod nogami Abbi Grant. Ta jednak nie zdołała pokonać golkiperki rywalek. Tak samo było z próbującą dobijać Hayley Lauder. Ona z kolei huknęła w poprzeczkę. Futbolówka jednak cały czas była w polu karnym Spartans i spadła wprost przed znakomicie ustawioną Kingą Kozak. Reprezentantka Polski takich okazji nie zwykła marnować. Szósty gol dla Glasgow City stał się zatem faktem.

Wicemistrzynie Szkocji wysoko triumfowały, a Kinga Kozak zanotowała w tym starciu pełne 90 minut. TUTAJ informowaliśmy, że nasza rodaczka była nawet nominowana na najlepszą zawodniczkę tego starcia. Ostatecznie jednak głosami niemal 70% kibiców wygrała Claire Shine. Nie ma w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, iż zawodniczka ta popisała się w niedzielę hat-trickiem. Była atakująca Czarnych Sosnowiec zajęła w głosowaniu drugie miejsce, zgarniając ponad 20% głosów fanów.