Piękny gol Natalii Wróbel [WIDEO]

Znakomity początek przygody z ligą duńską ma Natalia Wróbel. Reprezentantka Polski strzeliła wczoraj swojego drugiego gola w barwach Brøndby IF. Ekipa z przedmieść Kopenhagi w 4. kolejce pokonała Kolding IF 3:2.

Była piłkarka AZS UJ Kraków wybiegła w podstawowym składzie trzeciej drużyny poprzedniego sezonu. Wyżej notowane gospodynie błyskawicznie wyszły na prowadzenie za sprawą gola Malou Marcetto. Przyjezdne odpowiedziały w 16. minucie. Złe wyjście bramkarki bezlitośnie wykorzystała Laura Faurskov. Kwadrans później zza pola karnego przymierzyła jednak Cecilie Buchberg i “Dziewczęta z Zachodnich Peryferii” do przerwy prowadziły jednym golem.

Po zmianie stron Brøndby szybko powiększyło przewagę. Natalia Wróbel dostała piłkę na dobieg i od połowy boiska wyszła z kontratakiem. Polka próbowała dośrodkowania, które zostało jednak przecięte. Futbolówka niemal wróciła do naszej rodaczki, a ta długo się nie zastanawiała i uderzyła bez przyjęcia w kierunku dalszego słupka. Golkiperka gości nie miała szans przy tym strzale i faworytki prowadziły już 3:1. Kolding stać było tylko na trafienie kontaktowe. Po godzinie gry wynik na 3:2 ustaliła Sofie Hornemann.

Brøndby IF po czterech kolejkach ma bilans 3 zwycięstw i 1 porażki, dzięki czemu jest aktualnie wiceliderem duńskiej ekstraklasy. Ich niedzielny rywal jest natomiast przedostatni.