fbpx

Niższe ligi: UAM i Lech połączą siły

W dniu dzisiejszym doszło do spotkania władz Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i przedstawicieli Lecha Poznań. Spotkanie miało na celu omówienie przyszłej współpracy.

Na spotkaniu, w którym uczestniczyli prorektor UAM, prof. Tadeusz Wallas, wiceprezydent miasta Poznania, Jędrzej Solarski, współwłaścicielka Lecha Poznań Maja Rutkowska, prezes zarządu klubu Karol Klimczak, a także Mateusz Witkowski oraz Wojciech Weiss ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM oraz Tomasz Mendry, odpowiedzialny za kobiecą piłkę w Lechu Poznań ustalono, że w nazwie jednego z dwóch zespołów jakie są pod egidą UAM-u pojawi się nazwa „Lech”, a w jego szeregach będą pojawiać się będą młode i wyróżniające się zawodniczki będące w szkółce Lech Poznań Football Academy.

Poprosiliśmy Wojciecha Weissa o kilka słów komentarza i oto co miał do powiedzenia: „Rozmowy prowadzimy już od dłuższego czasu i powoli zmierzają ku szczęśliwemu końcowi. Myślę, że połączenie jednego z najlepszych polskich klubów i jednej z największych polskich uczelni w celu stworzenia silnego ośrodka kobiecej piłki nożnej może wyjść tylko i wyłącznie na dobre całej kobiecej piłce nożnej w Polsce”

 

Foto: Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu

Other Articles

Liga MistrzyńNewsyPolki za granicąZagranica
NewsyReprezentacjaReprezentacja A

Leave a Reply