Nowa nazwa ekstraligowca z Gdańska

Występujący do tej pory pod nazwą AP LOTOS Gdańsk klub został zmuszony do zmiany nazwy. Ma to związek z fuzją dwóch koncernów paliwowo-energetycznych, a co za tym idzie wchłonięciem LOTOS-u. Od teraz ekipa z Trójmiasta będzie grać zatem jako AP ORLEN Gdańsk.

Oficjalnie Grupa ORLEN poinformowała o połączeniu się z Grupą LOTOS 1 sierpnia. O fuzji tej mówiło się jednak już od dłuższego czasu. Wobec tego faktu, zmianie uległa też nazwa klubu, którego sponsorem tytularnym do tej pory był właśnie koncern LOTOS.

Ekstraligowiec znad morza pod nazwą Akademia Piłkarska LOTOS Gdańsk funkcjonował od początku września 2020 roku. Podczas dwóch lat współpracy z tą firmą APLG zajęło najpierw dziewiąte, a ostatnio ósme miejsce w tabeli Ekstraligi.

Kampania 2022/2023 rusza już w najbliższy weekend. W 1. kolejce ligowej już jako Akademia Piłkarska ORLEN Gdańsk piłkarki z północy kraju zmierzą się z mistrzyniami Polski – TME UKS SMS Łódź. Pojedynek ten odbędzie się na stadionie im. Władysława Króla, czyli domowym obiekcie ŁKS-u. Pierwszy gwizdek zabrzmi w sobotę, 13 sierpnia o godzinie 17:00.

Przy okazji ogłoszenia nowej nazwy AP ORLEN Gdańsk dowiedzieliśmy się również w jakich koszulkach w nowym sezonie wystąpią podopiecznie Tomasza Borkowskiego. Na centralnej części trykotów ekstraligowca nie będzie już logotypu LOTOS-u, a ORLEN.

Inne wiadomości

EkstraligaI ligaNewsyNiższe ligi
KobiecyFutbol.pl
EkstraligaNewsyPolska
Grigoria Pouliou

Dodaj komenntarz