Reprezentantki Grecji w Medyku Konin!

Dwa ciekawe wzmocnienia ogłosił Medyk POLOmarket Konin. Ekipę Romana Jaszczaka wzmocniły dwie reprezentantki Grecji – Nikoleta Pitsiou i Grigoria Pouliou.

Obie nowe piłkarki konińskiego klubu to aktualne zawodniczki kadry “Hellady”. 21-latki grały w greckich barwach między innymi w trwających wciąż eliminacjach Mistrzostw Świata.

Częściej w kwalifikacjach do przyszłorocznego Mundialu grała Grigoria Pouliou. Młoda napastniczka może się pochwalić siedmioma występami o punkty. Za każdym razem wchodziła z ławki rezerwowych, co nie przeszkodziło jej w strzeleniu dwóch goli. 21-latka pokonała bramkarki Kazachstanu i Estonii. Zwłaszcza pierwsza z tych bramek była cenna. Zapewniła ona bowiem Greczynkom zwycięstwo 1:0. Pouliou trafiła do siatki w 85. minucie, dziewięć minut po wejściu z ławki. Jeśli chodzi o karierę klubową, to w swojej ojczyźnie piłkarka ta grała dla PAOK-u. W barwach ekipy z Salonik dwukrotnie miała okazję gry w eliminacjach Ligi Mistrzyń. Ostatnio Grigoria Pouliou reprezentowała natomiast cypryjski Aris Limassol.

Nikoleta Pitsiou ma niemal identyczne losy klubowe do swojej koleżanki. Obie grały razem w PAOK-u, a ostatnio na “Wyspie Afrodyty” i teraz obie przeniosły się do Polski. Pitsiou to pomocniczka. W obecnych eliminacjach Mistrzostw Świata w seniorskiej kadrze Grecji 21-latka wystąpiła raz, wchodząc na ostatnie minuty wspomnianego wygranego 3:0 starcia z Estonią.

Obie wspomniane piłkarki związały się z Medykiem POLOmarket Konin dwuletnimi umowami. Zespół z Wielkopolski miał już w przeszłości w swoich szeregach piłkarkę z Grecji. Jeszcze w poprzednim sezonie grała tam Androniki Michalopoulou, lecz zespół Romana Jaszczaka nie przedłużył z nią kontraktu.

Inne wiadomości

EkstraligaNewsyPolska
AP ORLEN Gdańsk
EkstraligaNewsyPolskaWywiady
Jagoda Sapor

Dodaj komenntarz