Kobiecy Futbol
Newsy Niższe ligi

Nowe bramkarki w Respekcie

Żeńska drużyna piłkarska Respektu Myślenice jest już po obozie przygotowawczym do nowego sezonu, w którym rywalizować będzie w drugiej lidze, grupie południowej. W minionym zajęła drugie miejsce na tym szczeblu.
 
Po raz pierwszy od kilku sezonów kadra drużyny Respektu zmieni się poważnie. Do zespołu dołączyły dwie nowe bramkarki Justyna Waśko i Wioletta Myjak z krakowskiej Prądniczanki, oraz z grup młodzieżowych Patrycja Podoba, Aleksandra Staszeczka i Amelia Cameron. Trwają też rozmowy z klubami, z których wypożyczonych było kilka zawodniczek na temat ich dalszych występów. Jedynym ubytkiem jest dotychczasowa bramkarka Angelika Socha, która postawiła na karierę sędziowską oraz na grę w futsal. Rozgrywki II ligi ruszają w połowie sierpnia, w październiku zaś Respekt zadebiutuje w futsalowej ekstralidze.
 
Solidnym wzmocnieniem okazać może się głównie Myjak, mająca za sobą świetny sezon na hali, gdzie zdobyła medal Mistrzostw Polski, a także uznanie selekcjonera Wojciecha Weissa. 
 
Respekt Myślenice podczas zgrupowania [fot. Respekt]
 
Sponsorem Głównym klubu na nowy sezon jest PKN Orlen, a klub realizuje też projekty sportowe przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, Województwa Małopolskiego i Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
 
tekst: Paweł Panuś

Może Cię również zainteresować

Ewa Pajor wraca do gry!

Mariusz

Mistrzostwa Ameryki Płd. U-20: Świetna forma Wenezueli, Kolumbia zawodzi

Mariusz

Odejścia u Jagiellonek

Wielbuond

Skomentuj