
Wisła Kraków zagra w V lidze
W ostatniej chwili do rozgrywek w Małopolsce przystąpiły dwa nowe kluby Hejnał Lejdis Kęty oraz Wisła Kraków.
Zespół Wisły Kraków tworzony jest na bazie zawodniczek Wisły Brzeźnica, treningi odbywać się będą w Wielkich Drogach (gmina Skawina), zaś mecze na bocznym boisku Wisły Kraków. Trenerem zespołu został Andrzej Żądło (mający w swojej kolekcji blisko 50 medali rangi młodzieżowych Mistrzostwa Polski w różnych kategoriach), więc o sukcesy powinniśmy być spokojni. Zespół przydzielony został do wschodniej grupy V ligi, której zwycięzca uzyska promocje na czwarty szczebel rozgrywkowy. Cieszy fakt, że kolejny klub z piłkarskiej lity postawił na rozwój kobiecego futbolu.
Kraków już teraz ma najliczniejszą grupę klubów z piłkarkami, warto wspomnieć że na szczeblu Ekstraligi gra AZS UJ, a dwa poziomy niżej Prądniczanka, Wanda oraz Podgórze.
Paweł Panuś
Opublikowano: 29.07.21
Polecamy
-
Newsy06.06.26Kinga Puchalska przedłużyła kontrakt z Energa Stomilankami Olsztyn
Mariusz Cichowski
-
Newsy06.06.26Obsada sędziowska 22. kolejki Orlen 1. Ligi (SEZON 2025/26)
Mariusz Cichowski
-
Newsy05.06.26Kolejna zawodniczka odchodzi z Pogoni Szczecin
Mariusz Cichowski
-
Ekstraliga05.06.26Kolejny rozdział zamknięty. Alicja Dyguś żegna Szczecin
Wiktoria Węgrzyn


