Kobiecy Futbol
Newsy Polska

Panie i Panowie – poznajcie teqball

Zastanawialiście się kiedyś co by było gdyby połączyć ze sobą piłkę nożną i ping-ponga? Spieszymy z odpowiedzią – TEQBALL! Tak bowiem w najprostszym skrócie można określić dyscyplinę, w której to plażowej odmianie 6 i 7 sierpnia w Sosnowcu odbędą się oficjalne Mistrzostwa Polski!

Piszemy o tym nieprzypadkowo – podczas II Plażowych Mistrzostw Polski w Teqballu zadebiutują bowiem kobiety. Panie rywalizować będą zarówno w singu, deblu, jak i w parach mieszanych – mikście. Teqball to bardzo szybko rozwijająca się dyscyplina, zyskująca coraz większą popularność. Jego specyfika polega na odbijaniu piłki pomiędzy zawodnikami przy specjalnie wyprofilowanym stole. Sam sport został wymyślony w 2014 roku na Węgrzech i obecny jest już w ponad stu krajach na całym świecie. Turnieje mogą być rozgrywane zarówno na hali, jak i na plaży. Światowymi ambasadorami Teqball są znani piłkarze, tacy jak: Ronaldinho, Carles Puyol, Luis Figo czy William Gallas. W Polsce za promocję dyscypliny odpowiadają Michał Listkiewicz (aktualny prezes Polskiego Związku Teqball), Andrzej Strejlau (były trener reprezentacji Polski), Szymon Marciniak (międzynarodowy sędzia piłkarski) i Paweł Golański (były reprezentant Polski w piłce nożnej).

Już 6 i 7 sierpnia na boisku do plażowej piłki nożnej należącym do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sosnowcu przy ulicy Kresowej 1 rozegrane zostaną drugie Plażowe Mistrzostwa Polski w Teqballu im. Obrońców Westerplatte. Turniej będzie mieć rangę eliminacji do Mistrzostw Świata w tej dyscyplinie, a gracze zmierzą się w pięciu kategoriach męskich i kobiecych. Zwycięzcy wywalczą kwalifikacje na Mundial, gdzie będą reprezentować Polskę. 

Warto w tym miejscu nadmienić, że do turnieju może zgłosić się KAŻDY! Udział w mistrzostwach jest bezpłatny, a swoich sił spróbować mogą zawodniczki i zawodnicy nie tylko z okolic Sosnowca i województwa śląskiego, a z całego kraju, bowiem organizator, czyli Polski Związek Teqball wszystkim uczestnikom zapewni również darmowy nocleg na pełne dwa dni turnieju. Z racji, że Teqball w wykonaniu kobiet ma znacznie krótszą historię w naszym kraju, gorąco zachęcamy wszystkie Panie do spróbowania swoich sił w tym jakże widowiskowym sporcie, którego zasady nie są wcale skomplikowane.

– Wyjątkowe w Teqball jest to, że został on stworzony dla wszystkich, bez względu na wiek, płeć i poziom zaawansowania. W tej grze boiskiem piłkarskim jest stół. Grając na małej przestrzeni trzeba być cały czas skoncentrowanym i precyzyjnym. Tego właśnie uczy Teqball – zachęca Michał Listkiewicz, były międzynarodowy sędzia piłkarki i przezes PZPN, a obecnie prezes PZTEQ. 

Jeśli chcecie spróbować swoich sił w singlu, w parze z koleżanką, czy w duecie damsko-męskim, wystarczy mailowo wysłać swoje zgłoszenie do udziału w II Plażowych Mistrzostwach Polski w Teqballu na adres: sosnowiec@pzteq.pl.
Więcej informacji o całym wydarzeniu uzyskacie natomiast pod numerem telefonu: 600 333 004

Zachęcamy również, by dołączyć do facebookowego wydarzenia – II Plażowe Mistrzostwa Polski w Teqballu / 6-7 sierpnia / Sosnowiec

fot. Polski Związek Teqball

Może Cię również zainteresować

Kolejna dawka wielkiej piłki przed nami – poznaliśmy terminarz NWSL Challenge Cup

Mariusz

Sędziowała ostatni mecz piłkarskiego sezonu w Polsce. Specjalnie dla nas, Paulina Baranowska -”Zdecydowanie ten finał to najważniejszy do tej pory mecz w moim sędziowskim CV

Klaudia

Ewa Pajor gościem “Stanu Futbolu”

Mariusz

Skomentuj